Bosch Eurosmile Kombi Arızaları ve Çözümleri

Bosch Eurosmile kombilerde ekran bulunmaz, arıza durumlarında Reset ışığı ile birlikte ve derece ışıkları yanıp sönerek arıza durumunu bildirir.

Bosch Eurosmile Reset ve 45°C ışığı yanıp sönüyor : Aşırı sıcaklık uyarısı.
Emniyet termostatının aşırı ısınma nedeniyle ile devreye girdiği arıza durumudur. Kombi içindeki suyun sıcaklığı maksimum dereceyi aştığında bu sorun yaşanır. İlk olarak kombiye reset atmalısınız. Resetleme işlemi sonrasında arıza düzelmez ise kalorifer peteklerinin ve kombinin altındaki tesisat vanaları kontrol ediniz, vanalar kapalı ise açınız. Kombi kış konumunda ise en az 2 kalorifer peteği mutlaka açık durumda olmalıdır. Bu kontroller sonrasında arıza durumunda  bir düzelme olmaz ise; kalorifer tesisatı veya kombi eşanjöründe hava ya da tıkanma olabilir, tesisat filtreleri tıkalı olabilir, devirdaim pompası arızalı olabilir, ana eşanjörde kireç ya da tıkanma olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

PETEM olarak, yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Eurosmile Reset ve 60°C ışığı yanıp sönüyor :  Alev Yok
Kombinin alevi görmediğini yani brülörde ateşleme olmadığını belirtir. Sık yaşanan bu arıza durumunda ilk yapılması gereken konut içinde gaz olup olmadığına bakmaktır. Ocağınızı yakarak dairenizde gaz olduğundan emin olun. Dairenizde gaz varsa eğer kombinin yanında bulunan gaz vanası kontrol edilmeli, kapalı ise açılmalıdır. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz eğer resetleme işlemi yapmanız gerekir. Düzelme olmaz ise reset atma işlemini 3 kez yapabilirsiniz. Reset atma işleminden sonra da arızada düzelme olmuyorsa eğer; kombi gaz armatörü, elektronik kart ya da iyonizasyon elektrot arızası olabilir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bosch Eurosmile Reset ve 75°C ışığı yanıyor : Yanlış Alev Sorunu.
Kombinin alev olmamasına rağmen, alev hissettiğini bildirir. Böyle bir sorunda ilk olarak kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme işleminden sonra düzelme olmaz ise Anakart, gaz valfi veya iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Eurosmile Reset ve 90°C ışığı yanıp sönüyor : Düşük Voltaj
Kombiye  gelen şebeke voltajının düşük olduğunu belirtir. Düşük voltaj sebebi ile kombi kısa süreliğine kendini emniyete almış demektir. Kombi kendisini otomatik olarak resetleyeceği için kombiye müdahale etmeden voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bekleme sonucunda arıza durumunda yine bir düzelme olmaz ise anakart arızası söz konusu olabilir. Servis çağırınız. Bu gibi arıza durumları çok sık yaşanıyor ise kombinize zarar verebilir. Kombi voltaj regülatörü kullanmanızı şiddetle öneririz.

Bosch Eurosmile Reset + 90°C + 45°C ışığı yanıp sönüyor : Hava Basınç Şalteri Hatası
Bosch Eurosmile model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumun da hava basınç prosestatında sorun olabileceğini belirtir. Sorun baca fanı veya anakart tada  olabilir. Bu sorunda kullanıcı olarak kombiye müdahalede etmeden servis çağırmalıdır.

PETEM olarak, yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bosch Eurosmile Reset + 90°C + 60°C ışığı yanıp sönüyor :  Kalorifer NTC Sorunu
Kalorifer devresi NTC sensöründe arıza olabileceğini, sensör kablolarında kopma, kısa devre olabileceğini ya da sensör borularının nem yaptığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan kullanıcı olarak kombiye müdahalede bulunmadan servis çağırmanızı öneririz.

Bosch Eurosmile Reset + 90°C + 75°C ışığı yanıp sönüyor :  Sıcak Su NTC Hatası
Kombi Sıcak su NTC sensörü sorunudur. Bu sorunda sensöre bağlı kablolarda kopukluk uya da kısa devre, sensöre bağlı borularda nemlenme durumu da olabilmektedir. Kombiye müdahalede bulunmadan servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bosch Eurosmile Sadece 90°C ışığı yanıp sönüyor :  Sıcak Suda Aşırı Isınma
Kombiden çıkan kullanım suyu sıcaklığının 95°C yi geçmesi sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Sıcak su derecesini kontrol edin yüksek ise düşürün. Kombiye kapatın ve bir süre kadar bekledikten sonra yeniden açın. Arıza durumunda düzelme olmaz ise başka bir şey yapmadan servis çağırın.

PETEM olarak, yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara