Beretta Mynute Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Beretta Mynute kombi arıza kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Beretta kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Beretta Mynute A01 Arıza Kodu: Alev Yok

Bu arıza kodunda kırmızı led ışığı yanar. Kombi alev kesintisi olduğunda bu arıza kodunu vermektedir. Kombi resetlenerek 5-6 saniye bu şekilde bekletilmelidir. Ardından çalışma şekli yaz veya kış şeklinde belirlenerek çalıştırılmalıdır. Buna rağmen hala sorun devam ediyorsa servis çağırmalısınız.

Beretta Mynute A02 Arıza Kodu: Aşırı Isınma

Kombinin aşırı ısınarak maksimum ısı limitine çıkıldığını gösteren bir uyarı kodudur. Kırmızı led ışığı yanar. Bu durumda limit termostatı devreye girerek kombinin zarar görmesini engellemektedir. Kombide bu arıza kodu belirdiğinde kombi kapatılarak bir süre dinlendirilmesi gerekmektedir. Kombinin altındaki vanaların ve kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra uygun mevsim moduna alınarak kombi tekrar çalıştırılabilir. Sorun devam eder veya sık sık tekrarlarsa servis çağırınız.

Beretta Mynute A03 Arıza Kodu: Baca Sistem Hatası

Kombi atık gaz tahliyesinin olması gerektiği gibi yapılamadığı zamanlarda kombi bu arıza koduyla birlikte kırmızı led ışığını da yakar. Bu durumda hermetik modellerinde bu arıza kodunun görülmesi tahliye bacasında veya kombi fanında arıza olduğunu göstermektedir. Bacalı modellerinde bu hata kodunun belirmesi ise yanmış gazların kombiden tahliyesinin sorunlu olduğunu gösterir. Büyük ihtimalle duman termostatın da arıza olduğunu ifade eder. Bu durumda kombi kapatılarak bir süre sonra yeniden aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Yaz veya kış modlarından uygun olan modda kombi yeniden çalıştırılmalıdır. Sorun hala devam ediyorsa servis çağırınız.

Beretta Mynute A04 Arıza Kodu: Düşük Su Basıncı

Su basıncının yetersiz olduğu durumlarda kırmızı led ile birlikte su basıncının yetersiz olduğunu gösteren bir sembol de ekranda arıza koduyla birlikte belirir. Bu durumda öncelikle su basınç göstergesinde değerin kontrol edilmesi gerekmektedir. 0,5 barın altında bir değer görünüyorsa ilk olarak kombi konumunun “kapalı” konuma getirilmesi gerekmektedir. Ardından basınç 1,5 bar seviyelerine gelene kadar doldurma musluğundan kombiye su doldurulması gerekmektedir.  Basınç 1,5 bar civarına geldikten sonra doldurma musluğu kapatılmalıdır. Eğer sorun hala devam ediyorsa ya da sık sık düşük basınçtan dolayı bu arıza kodu kombide görülüyorsa kalorifer tesisatında kaçak yahut kombi genleşme tankında sorun olabilir, servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Beretta Mynute A06 Arıza kodu: Sıcak Su NTC Hatası

Kullanım suyu sensörünün devre dışı kaldığı durumlarda kombi kırmızı led ışıkla birlikte bu arıza kodunu ekrana yansıtır. Bu durumda kombi düzenli olarak çalışmaya devam etmektedir ancak 50 derece civarında olması gereken sıcak su ısı değerini sabitleyemediği için su sıcaklığında dengesizlikler görülür. Bu da kombinin sıcak su performansının yetersiz olmasına neden olmaktadır. Bu durumda gerek sıcak su kullanımında gerekse peteklerin yeterli düzeyde ısınmasında sorunlar yaşanma ihtimali oldukça yüksektir. Kombiden tam bir verim alınması imkânsızdır. Bu durumda kullanıcının yapabileceği bir müdahale bulunmamaktadır. Yapılması gereken servisle iletişime geçilerek arızanın tespitinin ve giderilmesinin sağlanmasıdır. Eğer sorun tamir edilmezse hem kombiden istenildiği gibi faydalanılamaz hem de kombinin ileride daha ciddi sorunlar ortaya çıkarmasına sebep olunabilir.

Beretta Mynute A07 Arıza Kodu: Kalorifer NTC Hatası

Isıtma devresi sensörünün devre dışı kaldığı durumlarda kırmızı led ışıkla birlikte ekranda bu arıza kodu görülür. Kombi bir süre bekleyerek sensörün görevini yerine getirmesini ister ancak sensör görevini yapamazsa kombi tamamen durur. Bu durumda servis çağırmalısınız.