Beretta Arte Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri Bursa

Beretta Arte kombi arıza kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Beretta kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baretta Arte kırmızı ve sarı ışık sabit yanması : Yetersiz su basıncı hatası

Kombinizin su basıncı 1 barın altında olduğu için bu arızayı verir. Kombinin altındaki su doldurma musluğu vasıtasıyla basınç 1,5 bara gelene kadar su doldurun. Beretta Arte kombinizin su basınç manometresini kontrol edip su basıncını 1,5 barolarak ayarladıktan sonra kombiniz düzelecektir.Şayet kombi düzelmez ise en yakınteknik servisi çağırarak Beretta ARTE kombinizin su basınç sondasını , su basınç manometresini kontrol ettirin ve arızalı ise değiştirin. Şayet bunlarda sorun çıkmaz ise en son ve olması yüzde bir ihtimal olan ana kartınızı kontrol ettirin.

Baretta Arte kırmızı ışık sürekli yanması : Baca sistemi Arızası

Beretta Arte kombiniz eğer bacalı kombi ise ve kırmızı ışık sürekli sabit yanıyor ise baca limit termostadı arızalı ve bina bacası yeterli seviyede atık gazı dışarı tahliye edemiyor veya baca tıkalı olabilir. Bacanızın tıkalı olmadığından ve iyi çektiğinden  emin olunuz. Bacanız tıkalı değil ve iyi çekiyor ise servis çağırınız.

Beretta ARTE kombiniz eğer hermetik kombi ise ve kırmızı ışık sürekli sabit yanıyorise; en yakın teknik servisi çağırarak Beretta Arte kombinizin Baca Fanını ve Hava Prosestadını ve gerekiyor ise Ana Kartını kontrol ettirmek veya tamir ettirmek olacaktır.

Baretta Arte kırmızı ışık yanıp sönmesi :  Ntc Sensör Arızası

Kombinizin ana kartına sinyal gönderen Ntc sensörlerde arıza yahut kaplolarında temassızlık olabilir. Kırmızı ışığın yanıp sönme sorununun çözümü olarak Beretta Arte kombinizi resetleyiniz. Sorun tekrarlamaya devam ederse servis çağırınız.