Beko BK 20 HP LCD Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

beko kombiler

Aşağıda verdiğimiz bilgiler Beko BK 20 HP LCD – Beko BK 20 HPT LCD – Beko BK 26 HP LCD model Beko kombiler için geçerlidir.

Bursa’da Beko kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

E01 Arızası :  Başarısız Ateşleme
E01 Arızası  durumunda ilk olarak dairenizde gaz olduğundan ve Beko  kombinize gaz geldiğinden emin olmak adına doğalgaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanalarının kapalı olduğu durumlarda açık konuma getirmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına karşın sorun devam etmekte ise Beko kombiyi resetleyin. Resetleme işlemini de sorun düzelmediği sürece birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Uygulama sonrasında sorun hala devam etmekte ise bu durumda; elektronik kartta, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında veya gaz valfinde sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

E02-F02 Arızası :  Yanlış Alev
Beko kombide yanlış zamanda alev algıladığını belirten arıza kodlarıdır. Bu durumda kullanıcı olarak önce Beko kombiyi resetleyin. Resetleme uygulamasını birkaç tekrar etmelisiniz. Yine de sonuç alamıyorsanız mutlaka servis çağırınız. Kombi iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da ana kartta sorun olabilir.

E03 Arızası :  Aşırı Isınma
E03 Hatası Beko kombide aşırı ısınma durumunun söz konusu olduğunu bildirir. Su sıcaklığı normal değerlerin çok çok üstüne çıktığı için kombi kendini korumak adına çalışmayı durdurur. Bu arızada ilkolarak kombi su basıncını kontrol ediniz, 1 barın altındaysa kombiye 1,5 bara kadar su doldurunuz, Kombi kış konumuda ise  kalorifer  petek vanalarına bakın ve açık olduğundan emin olun ve en az 2 peteği açık bulundurun. Arkasından Beko kombiyi resetleme işlemi uygulayın. Sonuç değişmiyor veya sık sık tekrarlıyor ise servis çağırınız. Kombi ana eanjöründe aşırı kireçlenme ya da tıkanma meydana gelmiş olabilir, üç yollu vana gurubunda arıza olabilir, kombi kalorifer tesisatında tıkanma olabilir, sirkülasyon pompasında sıkışma/yanma olabilir

E04-E05-E06-F23 Arızası :  Hava Prosestat Sorunu.
Kombi baca sisteminin sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol eden fan prosestatında da yahut baca fanında sorun olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Bacanın yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol ediniz.  Baca borusu yerinde takılı ise Beko kombiyi resetleyin. Arıza düzelmez yahut sık sık tekrarlarsa servis çağırınız.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

E08-E82 Arızası :  İyonizasyon Sorunu
Beko kombi ateşlemeyi yapar ancak alev hissedilemez ise bu arıza kodu ile bildirilir. Bu gibi durumlarda kombiye bir kaç kez Beko kombiyi resetleme işlemi uygulamalısınız. En fazla 3 resetleme işlemi yapmanıza rağmen yine de sorunda düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız. Kombi iyonizasyon elektrodunda, kombi gaz valfinde veya elektronik ana  kartta da sorun meydana gelmiş olabilmektedir. Servis çağırınız.

E09 Arızası :  Gaz valfi Hatası
Beko Kombide E09 arızası aldığınız zaman yapmanız gereken öncelikle resetleme işlemidir. En fazla 3 resetleme işlemi sonrasında kombide düzelme olmaz yahut sorun sık sık tekrar ederse servis çağırınız. Sorun gaz valfinde veya elektronik karttadır.

E12-E21-F25 Arızası :  Ana Kart Arızası
Beko Kombinin beyni olarak adlandırabileceğimiz elektronik kartın arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur.  Servis çağırınız.

F13 Arızası :  Aşırı Reset Hatası
Beko Kombide bulunan reset butonuna çok uzun süre bastığınızda parçanın kilitlendiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda reset düğmesine yeniden basmayı deneseniz de muhtemelen sonuç alamayacaksınız. Kombi şalterini kapatıp ( yahut fişini prizden çıkarıp) birkaç saniye sonra yeniden açmanızdır. Sorun düzelecektir.

F22 Arızası :  Düşük Voltaj Sorunu.
Beko kombide özellikle de kış aylarında karşımıza çıkan problemlerden biridir. Şebeke voltajında meydana gelen dalgalanmalar sebebi ile kombiye gelen voltajın şu anlık düşük olduğunu belirtir. Bu durumda bir süre kadar voltajın düzene girmesini beklemelisiniz. Voltaj düzelmesine rağmen sorun devam ederse servis çağırınız.  Bu sorunu bir daha yaşamamak adına da ya da sorunun hiç yaşanmaması adına voltajı düzenleyen Kombi regülatörü kullanmanızı öneririz.

F31 Arızası :  Kalorifer Sensör Sorunu.
Beko kombinin kalorifer tesisat suyu ısısını ölçme görevindeki NTC sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

F32 Arızası :  Dış Hava Sensör Sorunu.
Beko kombiye bağlı bir dış hava sensörü var ise  bu sensörde yahut kablolarıda arıza olduğunu bildirir. Ancak kombiye bağlı dış hava sensörü olmasa da bazen bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda da elektronik kartta sorun var demektir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servis çağırınız.

F33 Arızası : Sıcak Su Sensör Sorunu.
Beko Kombide kullanım sıcak suyu sıcaklığını ölçen sıcak su NTC sensöründe sorun olduğunu belirtir. Bu durumda sıcak su sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında kopma-kısa devre, sensör borularında nem gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Servis çağırınız.

F37 Arızası :  Düşük Su Basıncı
Beko Kombi tesisatındaki suyun eksik olduğunu gösteren arıza kodudur. Kullanıcı olarak kombiye 1,5 bar kadar su basmanız gerekmektedir. Kombi altında bulunan doldurma musluğu yardımıyla su doldurunuz ve basınc 1,5 bara geldiğinde vanayı kapatınız. Su doldurma işleminden  sonra kombi normale dönecektir. Sorun düzelmezse kombiyi resetlemeli yine bir düzelme olmaz ise servis çağırınız. Su basınç sondası arızalanmış olabilir.

F59 Arızası :  Gaz Valfi Sorunu.
Beko Kombide F59 hata kodu  gaz grubu, gaz armatürü olarak da bilinen gaz valfinde sorun olduğunu gösterir. İlk olarak kombiyi birkaç kez Beko kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında sonuç alamıyorsanız eğer mutlaka servis çağırınız.