Baymak Nuvola Comfort Arıza Kodları ve Çözümleri

Baymak Nuvola Comfort KombiBaymak Nuvola Comfort model kombilerde arıza durumlarında kombi ekranına arıza ile alakalı arıza kodlarını belirtilir. Bu kodların ne anlama geldiğini ve bu arızalarda ne yapmanız gerektiğini hakkında makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

10 E Arıza Kodu : Dış ortam sıcaklık sensörü arızası

20 E Arıza Kodu : Kalorifer gidiş hattı  NTC sensörü arızası . Kalorifer NTC sinin değişmesi gerekebilir yahut bağlantılarında bir sorun vardır.

28 E arıza Kodu: Baca NTC sensörü arızası .Emniyet NTC sinin değişmesi gerekebilir yahut bağlantılarında bir sorun vardır.

50 E Arıza Kodu : Kullanım suyu devresi NTC sensör arızası .Sıcak su NTC sinin değişmesi gerekebilir yahut bağlantılarında bir sorun vardır.

60 E Arıza Kodu : Oda termostatı sensör arızası .Oda termostatının değişmesi gerekebilir.

62 E Arıza Kodu : Elektronik kart yazılım versiyonu arızası. Elektronik kart  elektrik voltajından sistemde hata oluşmuştur. Tekrar yazılım yüklenmesi gerekebilir.

88 E Arıza Kodu : Elektronik kart ile AVS 77 kontrol ünitesi arasında haberleşme arızası.  Kombiyi resetleyin. En fazla  5 defa.

95 E Arıza Kodu : AVS 77 kontrol ünitesi saati arızası. Kombiyi resetleyin .

110 E  Arıza Kodu: Emniyet termostatı arızası .Kombinin panelinde bulunan OK tuşuna 2 defa basınız sorun devam ederse, kombiye 30 dk. bekleyin resetleyin. Tekrarlarsa bizimle irtibata geçiniz.

119 E Arıza Kodu :  Kombinin su  basıncı yetersiz. Tavsiye ettiğimiz değer 1,5 İle 2,0 arasında olmalıdir. Sisteme su ekleyiniz.

125 E Arıza Kodu : Sistemde su olmaması veya olması .Kombinin panelinde OK tuşuna 2 defa basın  sorun çözülür.

127 E Arıza Kodu: Anti-leyjoner devrede. Bu sinyal geçicidir ve bu fonksiyon sona erdiğinde otomatik olarak kaybolur.

130 E Arıza Kodu : Baca NTC sensörü aşırı ısınması. Kombinin panelinde bulunan OK tuşuna 2 defa basın sorun çözülür.

131 E – 125 E veya 130 E Arıza Kodu : arızaları sonrasında kombi elektriğinin kesilmesi .Kombinin panelinde bulunan OK tuşuna 2 defa basın sorun çözülür.

133 E Arıza Kodu : Gaz yetersiz uyarısı. Kombinizin yanında buluna gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Kombinin panelinde bulunan OK tuşuna 2 defa basın sorun çözülür.

151 E Arıza Kodu : Kombi kontrol kartı arızası. Ateşleme elektrotunun pozisyonu kontrol ediniz.

155 E Arıza Kodu : Maksimum reset denemesinin aşılması .Kombi üzerindeki RESET düğmesine basınız.

156 E Arıza Kodu : Düşük veya yüksek voltaj uyarısı. Enerji beslemesi voltaj değeri normal değere dönünceye kadar bekleyiniz. Resetleme işlemi cihaz tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Tavsiyemiz kombinize regulator takınız.

160 E Arıza Kodu : Fan arızası .Kombinizin fan motoru arızalı

193 E Arıza Kodu : Sistemin hava yapması. Bu kod geçicidir ve bu fonksiyon sona erdiğinde otomatik olarak kaybolur.