Lambert Attivo Kombi Resetleme

Baymak Lambert Attivo kombi resetleme nasıl yapılır. Baymak Lambert Attivo kombi nasıl resetlenir. Lambert Attivo model kombilerin iki çeşidi vardır, resetleme yöntemleri farklıdır.

Lambert Attivo kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi Ara
0542 360 66 16
0850 562 66 16

lambert attivo eski model

Baymak Lambert Attivo model kombi arızaya geçtiği zaman resetleme uygulaması yapmak için, kombi panelinin üzerinde bulunan üzerinde  ‘R’ işareti bulunan reset düğmesine bastığınızda kombi kendisini resetler.

lambert attivo yeni model

Baymak Lambert Attivo model kombi arızaya geçtiği zaman resetleme uygulaması yapmak için, kombi panelinin üzerinde bulunan kalorifer sıcaklık ayar düğmesini ‘O/R’ işareti bulunan konumuna çeviriniz. Bir kaç saniye bekledikten sonra tekrar eski konumuna getiriniz. Kombi resetlenmiş olacaktır.

Arızanın düzelmemesi halinde ( aşağıda bahsedeceğimiz kontrolleri yaptıktan sonra ) resetleme işlemini en fazla 3 kez tekrarlayınız. Sorun düzelmezse servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar :

Kombinize ve ocağınıza doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize bağlı gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.