Baymak İdee Arıza Kodları ve Çözümleri

Baymak İdee kombi arızaları, Baymak İdee kombi petekleri ısıtmıyor, Baymak İdee kombi sıcak su vermiyor, Baymak İdee kombi çalışmıyor.

Baymak İdee model kombilerde ekran yoktur. Panelin sağ altında bulunan LED farklı renk ve frekanslarda yanıp söner. Arıza durumları da yanıp sönen LED in rengine ve frekansına bağlı değişmektedir. Baymak İdee  kombilerde oluşan arıza kodları ve açıklamaları aşağıda bilginize detaylı olarak sunulmuştur.

Aralıklı Yeşil Sinyal: Arıza göstergesi değildir. Cihazın sağlıklı çalıştığını, kullanım suyunda veya merkezi ısıtma devresinde olduğunu gösterir.

Yanıp Sönen Turuncu Sinyal: Bakım mesajıdır. Cihazın bakım zamanının geldiğini belirtir. Bakım yaptırmanız kombinin ömrü ve verimli çalışması açısından iyi olur

Yanıp Sönen Yeşil Sinyal : Sıcaklık koruması, kapatma girdisi, alev kaybı sorunu, iletişim hattı sorunu, parametre sorunu veya farklı sorunlar olabilir. Servis çağırmalısınız.

Yanıp Sönen Kırmızı Sinyal  : Aşırı ısınma hatası arızasıdır.  sensör arızası, fan arızası, ateşleme sorunu, parametre hatası, veya farklı sorunlar olabilir. Servis yardımı almalısınız. Bu durum sinyali cihaz yeniden başlatıldığında veya yeniden ayarlandığında da yanıp sönebilir. Bu normal bir durumdur.

Aralıklı Turuncu Sinyal :  Baca Süpürme Pozisyonunda. Kısmi yük, merkezi ısıtma tam yük, kullanım suyu tam yük sorunu olabilir. PC programlama modu aktif olabilir. Servis desteği almalısınız.

PETEM olarak kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir, whatsApp hattımızdan anında ayrıntılı bilgi ve teknikdestek  alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.