Baymak İdee Arıza Kodları ve Çözümleri

Baymak idee kombiBaymak İdee kombi arızaları, Baymak İdee kombi petekleri ısıtmıyor, Baymak İdee kombi sıcak su vermiyor, Baymak İdee kombi çalışmıyor.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baymak İdee model kombilerde ekran yoktur. Panelin sağ altında bulunan LED farklı renk ve frekanslarda yanıp söner. Arıza durumları da yanıp sönen LED in rengine ve frekansına bağlı değişmektedir. Baymak İdee  kombilerde oluşan arıza kodları ve açıklamaları aşağıda bilginize detaylı olarak sunulmuştur.

Aralıklı Yeşil Sinyal: Arıza göstergesi değildir. Cihazın sağlıklı çalıştığını, kullanım suyunda veya merkezi ısıtma devresinde olduğunu gösterir.

Yanıp Sönen Turuncu Sinyal: Bakım mesajıdır. Cihazın bakım zamanının geldiğini belirtir. Bakım yaptırmanız kombinin ömrü ve verimli çalışması açısından iyi olur

Yanıp Sönen Yeşil Sinyal : Sıcaklık koruması, kapatma girdisi, alev kaybı sorunu, iletişim hattı sorunu, parametre sorunu veya farklı sorunlar olabilir. Servis çağırmalısınız.

Yanıp Sönen Kırmızı Sinyal  : Aşırı ısınma hatası arızasıdır. Kullanıcı olarak kombinin altındaki tesisat vanalarını ve radyatör peteklerinin vanalarını kontrol ediniz, kapalı ise açınız. Daha sonra kombinizi resetleyin. Kombi resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise; tesisat tıkalı, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Pompa, ana eşanjör ya da üç yollu vana gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Sensör arızası, fan arızası, ateşleme sorunu, parametre hatası, veya farklı sorunlar da olabilir. Servis yardımı almalısınız. Bu durum sinyali cihaz yeniden başlatıldığında veya yeniden ayarlandığında da yanıp sönebilir. Bu normal bir durumdur.

Aralıklı Turuncu Sinyal :  Baca Süpürme Pozisyonunda. Kısmi yük, merkezi ısıtma tam yük, kullanım suyu tam yük sorunu olabilir. PC programlama modu aktif olabilir. Servis desteği almalısınız.