Baymak Eco5 Kombi Arıza ve Çözümleri

baymak eco 5 kombiBaymak Eco5 Kombi arıza ve çözüm yolları hakkındaki yazımızı siz Baymak Eco 5 kombi kullanıcıları için hazırladık.

Baymak Eco5 kombi ateşleme yapmıyor. Baymak Eco5 kombi suyu ısıtmıyor. Baymak Eco5 kombi arızalandı çalışmıyor ne yapmalı.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baymak Eco5 Kombilerde meydana gelen arızalar, arıza kodlarının anlamları ve çözüm yolları hakkındaki bilgiler aşağıdadır, size yardımcı olması dileğiyle.

A01 Arıza Kodu :  Ateşleme Olmadığı Anlamına Gelir.
Baymak Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme oluşmaması sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir.  İlk olarak dairenizdeki gaz vanalarının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz.  Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Bu kontrol sonrasında Baymak Eco 5 kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme elektrotu ya da gaz grubunda sorun olabilir.

A03 Arıza Kodu :  Isı Emniyet Termostat Sorunu Anlamına Gelir.
Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez Baymak Eco 5 kombinizi resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında sorun  düzelmiyor ise birçok parçada sorun olabilmektedir. Net bir tespit ve müdahale için mutlaka servis yardımı alınız.

E03 Arıza Kodu :  Hava Basınç Prosestat Sorunu Anlamına Gelir.
Baymak Eco 5 24 Fi model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumunda atık gaz sisteminde sorun vardır. Kullanıcı olarak kombi atık gaz çıkış borusunun yerinden çıkmadığını veya çıkış ağzını herhangi bir şeyin tıkamadığından emin olmak için kontrol edebilirsiniz. Ardından Baymak Eco 5 kombinizi resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmaz ise fan, anakart, hava prosestatı gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmalısınız.

E05 Arıza Kodu :  Kalorifer Çıkış Suyu Sensör Arızasıdır.
Çözüm Kalorifer sisteminde çalışan sensörde sorun olduğunu anlayabileceğimiz arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında kaloriferleriniz çalışmayacaktır ya da az ısı sağlayacaktır. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun tespiti ve çözümü adına mutlaka servisi aramalısınız.

E06 Arıza Kodu :  Sıcak Su Sensör Arızasıdır.
Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel anlamda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun çözümlenmesi adına servis müdahalesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında sensör dışında kablolarda da temassızlık problemi olabilmektedir. Tespit ve çözüm adına mutlaka servis ile iletişime geçiniz.

E10 Arıza Kodu :  Düşük Su Basınç Arızasıdır.
Baymak Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Tesisat su basıncının azaldığını belirtir. Basınç değerine bakacak olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu gibi durumlarda cihaza ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelecek ve basınç yükselecektir. Bar değeri 1,5 e gelene kadar su basmaya devam edin. Basınç yükseldiğinde sorun çözümlenecektir. Fakat arıza durumunda düzelme olmaz ise ya da işlemi yapamadıysanız servis yardımı almalısınız.

E26 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Problemidir.
Baymak  Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu nedenle de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Bir de cihaz kalorifer sisteminde ise en azından 3 petek vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Yine de sorun yaşanıyor ise servis yardım almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vananın konum değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması, ana eşanjörün kireçlenmesi veya tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması olabilmektedir. Arızanın net tespit ve çözümü için mutlaka servisi arayınız.

Baymak Eco 5 Kombi Reset Atma

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Ne zaman Yapılır?