Vestel Çamaşır Makinesi Arıza ve Çözümleri

Vestel çamaşır makinelerinde meydana gelen arıza durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

E01 Uyarısı : Çamaşır makinenizin gösterge ekranında e01 hatası veriyorsa, makinenizin kapağı kapanmıyor demektir. Makineye kapasitesinden fazla çamaşır koyduysanız bu nedenle olabilir, fazla çamaşırları çıkartınız. Kapağı kapatmanıza rağmen E01 hatası vermeye devam ediyorsa, kapak sensörü arızalanmış olabilir. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

E02 Uyarısı : Vestel çamaşır makinenizin gösterge ekranında e02 hatası veriyorsa, makineniz su almıyor demektir. Sular kesik olabilir, su giriş vanası kapalı olabilir, Su giriş hortumu filtresi tıkanmış olabilir. Kontrollerinizi yapınız. Kontroller sonrası her şey normal görünüyorsa, çamaşır makinesinin su alma selonoidi veya ana kartı arızalanmış olabilir. Arızanın net tespit ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E03 Uyarısı : Çamaşır makinenizin gösterge ekranında e03 hatası veriyorsa, makineniz su tahliye hatası veriyor demektir. Makinenizin pompa filtresi yabancı bir cisim veya hav ile tıkanmış olabilir. Kullanıcı olarak öncelikle makinenin elektrik fişini prizden çıkartınız. Makinenin önünde, alt kısımda bulunan filtreyi sökmeden önce akacak bir miktar suyu emmesi için bez koyunuz ve filtre kapağını ve filtreyi çıkartıp temizleyiniz. Temizleme işleminden sonra kapağı takarak çamaşır makinenizi kullanabilirsiniz. İşlemi yapmanıza rağmen arıza durumunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanızı öneririz.

Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor : Vestel çamaşır makineniz sıkma yapmıyor ise öncelikle makinenin fişini prizden çıkarınız ve ardından su giriş musluğunu kapatınız. Makinenizin pompa filtresi tıkanmış olabilir. Makinenin ön alt kısmında bulunan filtre kapağını ve filtresini çıkararak temizleyiniz. Filtre ve kapağını tekrar taktıktan sonra. Su giriş musluğunu açarak, makinenin fişini prize takabilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelmezse eğer arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.