Vessen Kombi Arıza ve Çözümleri

Vessen kombiniz çalışmıyor ise servis çağırmadan önce aşağıdaki yönergelere izleyerek kontrolünüzü yapınız eğer bu kontrollerden sonra sorun yine devam ediyorsa servis çağırınız.

PETEM Tamir Bakım Servisi
  0542 360 66 16
 ☎ 0850 562 66 16

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Baymak kombinize  bağlı gaz vanası vardır ve öncelikle kombinize gelen gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanası boruya paralel ve yatay şekilde açık olmalıdır. Vana açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz.

Elektrik şalteri açık mı ?

Baymak kombinizin yanında veya elektrik panosunda mutlaka 3 ile 10 amper  arası elektrik sigortası vardır Elektrik kesintilerinde kombilerin ana kartı kilitlenip hataya geçebilir. Bu durumda şalteri kapatıp bir 10 sn bekleyerek deneyiniz.

Oda termostatı “on” konumunda mı ?

Eğer Baymak kombinize bağlı oda termostatı var ise, oda kontrol cihazları belli bir ısıya gelmeden devreye girmezler bu durumda odanızdaki oda termostatını mutlaka artırarak devreye sokunuz.

Su basıncı normal mi ?

Baymak kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevirerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Vessen 88 Arızası