Vaillant Vuw Pro Kombi Arıza ve Çözümleri

Vaillant Vuw Pro Kombi
Vaillant Vuw Pro Arızaları

Vaillant Vuw kombi çalışmıyor, ne yapabilirim. Vaillant Vuw kombi ateşleme yapmıyor, çözüm. Vaillant Vuw Pro kombi kaloriferleri ısıtmıyor. Vaillant Vuw Pro kombi sıcak su vermiyor.

Bursa’da Vaillant kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Vaillant Vuw Pro model kombilerde ekran bulunmaz. Kombide meydana gelen arıza durumlarında, arızanın durumunu yanıp sönen ledler ile bildirir.

1 Nolu LED Yanıp Sönüyor ise : 
Bu durumda aşırı ısınmaya karşı kombi kendini kapatmış demektir. Bu durumda kombinin altında bulunan kalorifer tesisat vanalarına bakın. Vanalar kapalı şekilde ise mutlaka açın. Kalorifer vanaları kapalı ise mutlaka açın. Buna karşın arıza devam ederse 3 reserleme uygulaması yapın. Arızada yine bir düzelme durumu olmazsa eğer mutlaka uzman yardımı alın.

1 Nolu LED Yanmıyor ise : 
Bu durumda şalterleri kontrol ediniz. Ana şalter ve kombi yanında bulunan şalter açık olmalıdır. Kapalı ise mutlaka açın. Şalterler açık ama buna rağmen ışık yanmıyor ise; kablo bağlantısında, anakartta, trafo bağlantılarında sorun olabilir. Net arıza tespiti ve çözümü için mutlaka Vaillant Servisi çağırın ve yardım alın.

2 Nolu LED Yanıyor ise : 
Bu durumda kombi sıcak su talebinde çalışıyordur. Kombide sorun yok demektir. Ancak bazı durumlarda sıcak su musluğunu açtığınızda led yanıyor ve sıcak su gelmiyor olabilir. Muhtemelen kombi 3 yollu vana sisteminde arıza vardır. Sıcak su gelmez ancak kombi yaz konumunda da olsa petekleri ısıtabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

2 Nolu LED Yanmıyor ise :
Sıcak su musluğunu açtığınızda 2 nolu led yanmıyorsa, ve sıcak su alamıyorsanız, muhtemelen su akış türbini arızalıdır. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

3 Nolu LED Yanıyor ise : 
Bu durumda kombi kış konumunda çalışıyordur. Kombide sorun yok demektir. Ancak bazı durumlarda 3 nolu led yanmasına rağmen kalorifer petekleriniz ısınmayabilir. Kombi 3 yollu vana sisteminde arıza olabilir. Ayrıca tesisat tıkanıklığıda meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

3 Nolu LED Yanmıyor ise :
Cihazın kış konumunda olup olmadığını kontrol ediniz. Oda termostatı takılıysa oda termostatından cihaza istek var mı kontrol ediniz. Sorun devam etmekte ise bu durumda elektronik kartta sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

4 Nolu LED Yanıp Sönüyor ise :
Bu arıza durumunda cihaz atık gaz denemesi yapıyordur. Bacalı kombilerde baca çekişi olmayabilir, hermetik kombilerde prosestat kapanmıyor olabilir. Net tespit için servisi aramalısınız.

4 Nolu LED Yanmıyor ise :
Bu arıza durumu cihazın çeşidine bağlı değişir. Bacalı kombilerde; baca tıkalı olabilir veya çekmiyor olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Hermetik kombilerde ise; fan, anakart ya da prosestat arızalı olabilir. Hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir. Tespit için servisi aramalısınız.

5 Nolu LED Yanıp Sönüyor ise :
Kombide bulunan primer eşanjörde hava olabilir, gaz ayarları düşük olabilir, ckombinin su basınç seviyesi düşük olabilir, kontrol ediniz. Sensörlerde sorun oluşmuş, pislik tutucu filtre tıkanmış ya da pompa devir düşürüyor veya yanmış olabilir. Net arıza tespiti yapılması ve sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı almalısınız.

5 Nolu LED Yanmıyor ise :
Gaz valfi kumanda edilemiyor ve bu sebeple anakart arızası mevcut. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

6 Nolu LED Yanıp Sönüyor ise :
Tesisat gidiş-dönüş sensöründe sorun olabilir, bağlantılarda kopma veya kısa devre olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

6 Nolu LED Yanmıyor ise :
Cihaz ateşleme yapmıyor olabilir. Daireye ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Gaz girişleri açık ise birkaç resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında arızada düzelme olmaz ise; bu durumda gaz valfi, iyonizasyon-ateşleme elektrodunda, elektronik kartta sorun olabilir.

7 Nolu LED Yanıp Sönüyor ise :
Cihazda bulunan mikro işlemcide sorun oluştuğunu bildirmektedir. Birkaç resetleme işlemi uygulayın. Düzelme olmaz ise elektronik kart arızası olabilir. Servisi çağırmanız gerekiyor.

7 Nolu LED Yanıyor ise :
Kombi 3 ateşleme denemesi yapmasına karşın alev almıyor demektir. Bu durumda gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

7 Nolu Led Yanmıyor ise : 
Ateşleme sorunu olarak bilinir. Bu arıza durumunda tespit ve çözüm için mutlaka Vaillant Servisi’ni aramalısınız.

Bir cevap yazın