Termostar Comfort Arıza Kodları ve Çözümleri

Termostar Comford model ledli kombilerde, derece ledleri kırmızı yanıyor ise bu cihazda sorun olmadığını belirtir. Hangi derece lambası yanıyor ise o kombinin içinde bulunan suyun sıcaklık derecesinigöstermektedir. Led yanıp sönüyor ise bu cihazda oluşan arızayı belirten koddur.

Termostar Comfort 30 Ledi Yanıp Sönüyor  :  Kalorifer Ntc Sensörü Problemi.

Bu problemde kaloriferleriniz ısınmaz veya az ısıtır. Kalorifer sensöründe, sensör kablolarında veya sensöre bağlı borularda sorun olabilmektedir. Servis çağırmanızı öneririz.

Termostar Comfort 40 Ledi Yanıp Sönüyor : Kullanım Suyu Sensörü Problemi.

Sıcak su sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kombiye müdahale etmemelisiniz. Zaten yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza ancak yerinde görülerek tespit edilebilir ve gereken müdahale sağlanabilir. Bu yüzden servis çağırınız.

Termostar Comfort 50 Ledi Yanıp Sönüyor : Dış Hava Sensörü Arızası.

Eğer kombinizle bağlantılı bir dış hava sıcaklık sensörü var ise dış hava sensörü dışarıdaki hava sıcaklığına göre kombinizi optimize ederek çalıştırır. Dış hava sensörü arızalanmış yahut bağlantı kablolarında bir kopukluk olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Termostar Comfort Aden 60 Ledi Yanıp Sönüyor :  Düşük Su Basıncı Problemi.

Termostar comfort kombinin kalorifer tesisatında su olmadığını veya az olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiye su basmanız gerekir. Termostar comfort kombinin alt tarafında siyah yada mavi doldurma musluğu vardır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve su basımı başlar. 1,5 bara kadar su basmanız gerekir. Su basma işlemi sonrasında kombi çalışacaktır. Sorunda olmazsa eğer resetleme işlemi uygulamalısınız. Yine de düzelmiyorsa su basınç sondası arızalanmış olabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Termostar Comfort 70 Ledi Yanıp Sönüyor :  Hava Akışı Sorunu.

Bu durumda Termostar Comfort kombi hava akışını sağlayamadığı için kombi çalışmayarak arıza durumuna geçer. Kombiniz bacalı model ise bacanızın tıklalı olmadığından emin olunuz. Hermetik model ise hermetik baca borusunun çıkışını kapatan herhangi bir yabancı madde olmadığından emin olunuz. Kombi hermetik model ise: fan prosestat, anakart arızalı olabilir. Kombi bacalı model ise baca tıkanmış ya da baca emniyet sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanızı öneririz

Bursa Kombi Servis Ara

Termostar Comfort 80 Ledi Yanıp Sönüyor : Aşırı Isınma Problemi.

Bu arıza durumunda  kombinin hangi konumda çalıştığı önemlidir. Kış konumunda bu sorun yaşanıyor ise radyatör ( petek ) vanaları kapalı durumda olabilir, kontrol ederek kapalı ise açınız. Yaz konumunda sorun yaşanıyor ise veya kış konumunda olup petek vanaları açık ise resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmaz ise: kombi ana eşanjöründe kireçlenme veya tıkanma, üç yollu vanada arızaı, pompanın sıkışması veya yanması, kalorifer filtrenin tıkanması, kalorifer peteklerinin tıkanması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Servis çağırmanızı öneririz.

Termostar Comfort 90 Ledi Yanıp Sönüyor : Başarısız Ateşleme Sorunu.

Kombiniz ateşleme yapamamaktadır. dairede gaz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenizde gaz var ise kombinizin su basınç seviyesini kontrol ediniz düşük ise cihaza su basın ve ardından birkaç kez cihazınızı resetleyiniz. Düzelme olmuyor ise elektronik kart, gaz valfi ya da ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun oluşmuş olabilir. Net bir teşhis için uzman ekipleri çağırınız.

PETEM olarak Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilirsiniz.

Numaramızı kaydedin, kombi ile ilgili her konuda WhatsApp hattımızdan anında ayrıntılı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Bilgi İçin Tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.