Termodinamik Taurus Kombi Arıza ve Çözümleri

termodinamik taurus kombiAşağıdaki bilgiler Termodinamik Taurus serisi kombiler için geçerlidir. Diğer modeller için arıza kodlarının anlamları ve çözüm yolları farklı olabilir. Diğer modeller ile ilgili bilgilere kombi arıza kodları bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bursa’da Termodinamik kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Termodinamik Taurus E1 Arızası Nedir

Ateşleme Hatası. Sıklıkla görülen arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenizde ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında  kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Kontrolleri yapmanıza ve Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ise yapabileceğiniz başka bir şey yoktur. Termodinamik Taurus kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Arızanın kesin tesbiti ve tamiri için servis çağırmalısınız.

Termodinamik Taurus E2 Arızası Nedir

Aşırı Isınma Hatası. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak biraz bekledikten sonra kombinizi resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı aşırı ısınma algıladığından dolayı kombiyi emniyete almıştır. Resetleme işleminden önce kombinin altındaki vanaların açık olduğundan ve dairenizdeki peteklerden en az iki tanesinin vanalarının açık olduğundan emin olunuz. Resetleme işleminden sonra arıza durumunda düzelme olmaz yahut arıza durumu sık sık tekrarlar ise servis çağırınız.

Termodinamik Taurus E3 Arızası Nedir

Fan veya Prosestat Hatası. Kombinin atık gaz sistemi sorunu olarak da bilinir. Kombinin çeşidi hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Arızanın kesin tesbitinin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alınmalıdır.

Termodinamik Taurus E4 Arızası Nedir

DüşükSu Basıncı. Bu arıza durumunda kombi kalorifer devresi su basıncı düşük demektir, cihaza su basmanız gereklidir. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla kombi basınç göstergesi 1,5 bar değerine gelene kadar su basınız. Bu değere geldikten sonra doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Sorun düzelecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmiyor ise kombi basınç sondası arızalı olabilir, servis çağırmalısınız.

Termodinamik Taurus E6 Arızası Nedir

Sıcak Su Sensör Hatası. Kombide kullanım sıcak suyu sıcaklığını ölçen sıcak su NTC sensöründe sorun olduğunu belirtir. Bu durumda sıcak su sensörünün yanı sıra, sensör kablolarında kopma-kısa devre, sensör borularında nem gibi durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Servis çağırınız.

Termodinamik Taurus E7 Arızası Nedir

Kalorifer Sensör Hatası. Kombinin kalorifer tesisat suyu ısısını ölçme görevindeki NTC sensöründe sorun olduğunu belirten hata kodudur.  Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Termodinamik Taurus E9 Arızası Nedir

Don Koruması Aktif

Termodinamik Taurus E10 Arızası Nedir

Eşanjör  Bakım Zamanı. Kombi eşanjöründen düşük verim alındığını ve bakım zamanının geldiğini belirtir. Sıcak su akış şalterinin de gözden geçirilmesi gerekmektedir. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.