Protherm Lynx Kombi Kullanım Kılavuzu

Protherm Lynx kombi kullanımı, kullanım kılavuzu, yaz modu, kış modunda kullanımı, eco ve comfort modları ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

  1. Kalorifer sıcaklık ayar/yaz-kış konumu seçim düğmesi
  2. Sıcak su ayar/on-off düğmesi
  3. Eco/Comfort/Reset düğmesi
  4. LCD gösterge ( su sıcaklığı, parametre ayarları ve arıza kodlarını gösterir )

Protherm Lynx Kombi Yaz Modunda Kullanımı :
Bu konumda kombi sadece sıcak su vermektedir. Kalorifer petekleri çalışmamaktadır. Yaz moduna geçmek için ( 1 nolu ) petek simgeli düğmeyi “güneş sembolü” olan yere doğru çevirmelisiniz. Daha sonrasında musluk simgeli ( 2 nolu )düğmeyi saat yönünde çevirerek sıcak su ayarını yapmalısınız. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde sıcak su ayarı yükselir, sola çevirdiğinizde ayar düşer. Düğmeyi çevirirken ekranda da görülen sıcaklık ayarladığınız sıcaklıktır. Su sıcaklığını istediğiniz  dereceye göre ayarlayınız.

Protherm Lynx Kombiyi Kış Modunda Çalıştırma : 
Petek simgeli ( 1 nolu ) düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde, kombiyi  kış moduna almış olursunuz. Düğmeyi çevirirken ekranda gördüğünüz sıcaklık kalorifer ayar sıcaklığıdır.  Kalorifer sıcaklığını hava şartlarına göre istediğiniz sıcaklığa ayarlayınız.

Eco / Comfort Modu : 
Eco moduna geçmek için eco/comfort/reset ( 3 nolu ) düğmesine arka arkaya bastığınızda ekranda “E” ve “C” harfleri belirir. “E” eco modu “C” ise comfort modudur. Eco modda kombi daha az gaz tüketimi sağlarken, Comford modda kombi daha konforlu ısınmaya göre çalışırken biraz daha fazla gaz tüketir.

Prensip olarak kaloriferleri ilk açtığınızda comford modda çalıştırmanızı, daire istediğiniz sıcaklığa geldikten sonra ise eco modda çalıştırmanızı tavsiye ederiz. İzalasyonu olmayan dairelerde sürekli olarak comfort modda çalıştırmak daha uygun bir tercih olabilir.

Bir cevap yazın

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara