Protherm Lynx Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Protherm Lynx Kombilerde meydana gelen  arızala durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkında sizlere faydalı olabilecek bilgileri sizler için derledik.

İstanbul – Ankara – İzmir – Bursa 

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Protherm Lynx F01 Arızası :  Emniyet Termostat  Aşırı Isınma Problemidir.
Kombi emniyet termostatının olması gereken değerlerden yüksek ısı algıladığı ve kombiyi emniyete almak için kilitlediği arıza durumudur. Dairenizdeki peteklerden en az iki tanesinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi altındaki kalorifer tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak lambert kombinizi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme sonrasında eğer sorunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlar ise; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, sirkülasyon pompası arızası olabilir, ana eşanjörde kireçlenme-tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, emniyet termostatı arızalı olabilir ya da kalorifer tesisatı tıkalı olabilir. Sorunun net tesbiti ve tamiri için servis çağırınız. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Protherm Lynx F02 Arızası : Kullanım Sıcak Suyu Sensör Hatası
Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Arızanın çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. F02 Arızası nasıl tamir edilir videosunu izlemek için tıklayınız.

Protherm Lynx F03 Arızası : Kalorifer Gidiş Sensör Hatası
Kalorifer gidiş sensörü olarak bilinen  parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

Protherm Lynx F04 Arızası : Ateşleme Hatası
Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında  kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. Protherm Lynx  model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Protherm Lynx F05 Arızası : Baca Sistemi Hatası
Hava akış sorunu olarak da bilinir. Kombi bacası yerinden çıkmış olabilir, kontrol ediniz. Baca borusu uzatıldı ise boyutları fazla olabilir, fan, anakart ya da prosestat arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Protherm Lynx F06 Arızası : Kalorifer Dönüş Sensör Hatası
Kalorifer dönüş sensörü olarak bilinen  parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Protherm Lynx F07 Arızası : Gaz Valfi Geri Besleme Hatası
Kombi gaz vallllfinden sinyal alınamadığını bildiren arıza kodudur. Gaz valfinde veya ana kartta arıza olma ihtimali yüksektir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Protherm Lynx F08 Arızası : CH out NTC Sensör Aşırı Isınma Hatası

Protherm Lynx F09 Arızası : Baca Sistemi Hatası
Hava akış sorunu olarak da bilinir. Hava akış prosestatı hatalı sinyal vermektedir. Prosestat, Baca fanı veya ana kart arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Protherm Lynx F10 Arızası : Düşük veya Yüksek Su Basıncı
Kombi kalorifer tesisatındaki su basıncının düşük veya yüksek olduğunu belirtir. Yani kalorifer tesisatına su eklemeniz veya su eksiltmeniz gerekmektedir. Bu arıza kodunda bar göstergesine bakarsanız düşük veya yüksek olduğunu göreceksiniz. Eğer su basıncı 1 barın altındaysa kombinin altında monteli olan bar göstergesinin hemen arka tarafındaki mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirmeli bar göstergesini de takip ederek basıncı 1,5 bara kadar yükseltmelisiniz. Nasıl yapılacağının  videosunu  izlemek  için  tıklayınız. İşlem bitiminde ekrandaki hata kodu silinecektir. Doldurma musluğunu da mutlaka kapatmanız gerekir. Uygulama sonrası arızada düzelme olmaz ise kombiyi resetlemeyi deneyin. Eğer su basıncı 2,5 bardan yüksekse herhangi bir peteğin hava alma yerinden su alarak basıncını 1,5 bara kadar düşürünüz. Nasıl yapılacağının videosunu izlemek için tıklayınız. Arıza sıkça yaşandığında, işlem sonrası düzelme olmadığında veya işlemi yapamadığınız durumlarda servis desteği alabilirsiniz.

Protherm Lynx F11 Arızası : Sirkülasyon problemi
Kalorifer tesisatında sirkülasyonun gerçekleşmediğini bildirir. Kalorifer peteklerinin ve kombinin altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kalorifer peteklerinin havalarını alın. Eğer su basıncı 1 barın altındaysa kombinin altında monteli olan bar göstergesinin hemen arka tarafındaki mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirmeli bar göstergesini de takip ederek basıncı 1,5 bara kadar yükseltin. Kombiyi resetleyin. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer kombi sirkülasyon pompası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Protherm Lynx F12 Arızası : Düşük Voltaj
Düşük voltaj arızası Kombinin çalışması için gerekli voltaj öngörülen sınırların altına düştüğünde görülür. Elektrik voltajının normal koşullara dönmesiyle, kombiyi resetlemeye gerek kalmadan kombi tekrar çalışır. Bu arıza durumu meydana gelen kombilerde, kombi voltaj regülatörü kullanılmasını tavsiye ederiz. Arızanın tekrarlaması halinde kombi zarar görebilir ve yüksek maliyetler çıkabilir.

Protherm Lynx F13 Arızası : Tesisat Devresi Takılmamış veya Ters

İstanbul – Ankara – İzmir – Bursa 

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16