Protherm Leopard Kombi Resetleme

Protherm Leopard model kombilerde meydana gelen herhangi bir arıza durumunda kombiyi resetlemek için; Kombi panelinde bulunan ( aşağıdaki resimde ) 3 numaralı düğmeye bakacak olursanız eğer ‘reset’ yazılı olduğunu göreceksiniz. Bu düğmeye bir kaç saniye basarsanız eğer kombi resetlenecektir.

Arızanın düzelmemesi halinde ( aşağıda bahsedeceğimiz kontrolleri yaptıktan sonra ) resetleme işlemini en fazla 3 kez tekrarlayınız. Sorun düzelmezse servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmuyor ise, arzanın net tesbit ve çözümü için servis çağırmalısınız.

PETEM olarak, yaygın servis ağımız ve uzman teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı, güvenilir ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.