Peteklerin Bazıları Isınmıyor

Kombi çalışıyor ama petekler ısınmıyor diyorsanız. Peteklerin havasını aldığınız halde ısınmıyor ise, bazı petekler ısınıyor bazıları ısınmıyor ise, yazımızı sizler için hazırladık.

Evdeki peteklerin bazıları ısınıyor, bazıları ısınmıyor ise bunun sebeplerini sorgulamanız gerekir. Peteklerin bazılarının alt kısmı ısınmıyor, peteklerin sağ sol yarısı ısınmıyor ya da kalorifer petekleri ısınmıyor gibi bir çok farklı sorun bizlere sorulmaktadır. Peteklerdeki ısınma sorunu, kombiden kaynaklanıyor olabileceği gibi peteklerde hava olmasından ya da peteklerin kirlenmiş olmasından kaynaklanabilir.Sorunun net tespit edilmesi halinde sorununuz çözümlenecektir. Öncelikle peteklerde hava olmadığını anlamak için havasını alınız. Havası alındığı halde petekler yinede ısınmıyor ise iki seçenek kalmıştır; Ya kombide bir problem vardır yada petekler de aşırı kirlenme ( pas, curuf oluşumu vardır. Eğer kombinize yakın petekler ısınıyor uzak olanlar ısınmıyor sa tesisatınız aşırı kirlidir. Tüm petekler soğuk kalıyorsa kombi üç yollu vana sisteminde veya gaz valfi ayarında sorun vardır. Servis çağırmanız gerekir.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri ve petek temizliği hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan anında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.