Opex Şofben Arıza Kodları ve Çözümleri

opex şofbenOpex şofbenlerde meydana gelen arıza durumlarında, ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce varsa yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Opex Şofben arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Opex Şofben arızasının tamiri için hemen arayın. Uzman teknisyenlerimiz ile sorunun nedenini bir an önce tespit ederek çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

E0/E8 Arıza Kodu : Fan Hatası
Fanın elektronik kart üzerindeki devreleri yanmış olabilir, fan arızalı olabilir, fan sıkışmış olabilir, bacadan gelen yabancı cisimler yüzünden fan durmuş olabilir, bağlantılarda gevşeme olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

E1 Arıza Kodu : Sıcak Su NTC Sensör Hatası
Şofbenin çıkış suyu sıcaklığını ölçen NTC sensörün arızalı olabileceğini belirtir. Yalnızca sensörde sorun olabilir. sensör devre kartı düzgün takılmadığında, gevşediğinde ya da devre kartı bozulduğunda da bu sorun yaşanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

E2 Arıza Kodu : Alev Yok
Şofbenin ateşleme ve alev denetleme devresi arasında gevşeme olduğunda veya bağlantı başarısızlığı durumu olduğunda bu sorun yaşanır. Cihaz bu yüzden ateşleme yapmaz. Şofbene gaz geldiğinden emin olun. Cihazı birkaç kez arka arkaya kapatıp açın. Arıza durumunda yine de düzelme olmuyorsa, arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

E4 Arıza Kodu : Aşırı Isınma
Şofben sıcaklığı 10 saniyeden fazla süreyle 75°C nin üstüne çıkarsa ekranda bu uyarı kodu belirir. Uyarı kodu şofbenin kendini aşırı sıcaklığa karşı korumaya aldığını belirtir. Şofbeni kapatarak yeniden başlatın. Arıza durumu yine de düzelmiyorsa, arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

E5 Arıza Kodu :  Aşırı Sıcaklık Uyarısı.
Şofben eğer uzun süre yüklü çalışırken su basıncı aniden düşerse, gaz basıncı aniden yükselirse, ısı kontrolü bozulmuşsa, anakartla bağlantı kopmuşsa bu sorun yaşanır. Dairenizde su basıncının düşük olmadığından emin olun. Muslukalrdan su az akıyorsa, musluk ağzındaki filtreyi temizlemeyi deneyin.  Şofbeni birkaç defa kapatıp yeniden açın. Arızada bir değişiklik olmuyorsa şofbende aşırı kireçlenme, gaz valfinde ayarsızlık durumları söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırın.

E6 Arıza Kodu : Selonaid Vana Sorunu.
Şofbenin bağlı olduğu kablolarda gevşeme olabilir. Buna bağlı olarak bağlantı sorunu olabilir ya da selonaid vana bozuk olabilir. Ayrıca anakart arızası olabilir. Arıza halinde hiçbir müdahalede bulunmadan direk servis çağırmalısınız.

H0 Arıza Kodu :  40 dakika oldu uyarısı.
Şofbeni 40 dakikadan uzun süre musluğu kapatmadan kullanırsanız bu arıza kodunu verir. Şofbeni yeniden başlatmanız gerekir. Kapatıp yeniden açarsanız sorun düzelecektir.

Bir cevap yazın