Kombi Çalışmıyor, Ne yapabilirim?

Kombiniz çalışmıyor, arızalandı ise servis çağırmadan önce aşağıdaki yönergelere göre kontrolünüzü yapınız eğer bu kontrollerden sonra sorun yine devam ediyorsa servis çağırınız.

Eğer kombiniz ekranında arıza kodu veriyor ise marka ve modeline göre arıza kodunun anlamı ve yapabilecekleriniz için tıklayınız. Eğer arıza kodu vermiyor ise aşağıdaki önergeleri takip ediniz.

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombilerin gaz bağlantı noktalarında  mutlaka gaz vanası vardır. Öncelikle kombinize gelen gaz vanasını  kontrol edin gaz vanası boruya paralel ve yatay şekilde yani açık olmalıdır. Eğer açık olduğu halde problem devam ediyorsa ocağınızı yakarak dairenizde gaz olup olmadığından emin olunuz.

Elektrik şalteri açık mı ?

Kombinizin yanında veya elektrik panosunda mutlaka 3 ile 10 amper  arası elektrik sigortası vardır Elektrik kesintilerinde kombilerin ana kartı kilitlenip hataya geçebilir. Bu durumda şalteri kapatıp bir 10 sn bekleyerek deneyiniz.

Oda termostadı on konumunda mı ?

Kombinize bağlı bir oda termostatı var mı? Oda termostadları belli bir ısı aralığında kombiyi devreye alıp çıkarırlar bu durumda odanızdaki oda termostadını mutlaka artırarak devreye sokunuz.

Su basıncı normal mi ?

Kombilerde doldurma vanası, kombinin alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevirilerek su seviyesi arttırılabilir. Su basınc göstergesinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Tüm önergeleri kontrol etmenize rağmen kombiniz hala çalışmıyor ise servis çağırmanız gerekmektedir.

Bursa’ da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.