Kombi Arızaya Geçiyor

Kombi arızaya geçiyor ise servis çağırmadan önce aşağıdaki yönergelere izleyerek kontrolünüzü yapınız.

Bu kontrollerden sonra sorun yine devam ediyorsa servis çağırınız. Kombi arızaya geçme nedenlerinin başında, Kombi ve petek bakımların zamanında yapılmamasından dolayı, zamanla aşınan sistem elemanları ya da tıkanıklıklar nedeniyle arıza yaparlar. Bu gibi problemlerin önüne geçmenin en etkili yolu işinde uzman bir servis çağırarak gerekli bakımların zamanında yapılmasının sağlanmasıdır. Bu sayede ortam için gerekli olan ısı konforu sağlanmış olunur ve paradan tasarruf edilir.

Servis çağırmadan önce yapmanız gereken işlemler ;

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinizin  bağlı olduğu bir gaz vanası vardır ve öncelikle kombinize gelen gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanası boruya paralel ve yatay şekilde açık olmalıdır. Vana açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz.

Elektrik sigortası ( şalteri ) açık mı ?

Kombinizin yanında elektrik kablosunun bağlı olduğu bir elektrik sigortası vardır. Kapalı ( Off ) durumunda olabilir, kapalıysa açınız. Elektrik kesintilerinde kombilerin ana kartı kilitlenip hataya geçebilir. Bu durumda şalteri kapatıp bir dakika kadar bekleyerek tekrar açınız.

Oda termostadı on konumunda mı ?

Eğer kombinize bağlı oda termostadı var ise, oda kontrol cihazları belli bir ısıya gelmeden devreye girmezler bu durumda odanızdaki oda termostatının derecesini  artırarak devreye sokunuz.

Su basıncı normal mi ?

Kombilerde doldurma vanası genellikle kombinin alt kısımındadır. Su doldurma vanasını yardımıyla su seviyesi arttırılabilir. Kombideki su basınç göstergesinin 1 ile 2 bar arasında olmasına dikkat ediniz.

Kombi neden arızaya geçer Kombi ateşleme yapmıyor ve arızaya geçiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.