Kombi Arızasını Ev Sahibimi Yoksa Kiracımı Öder?

kombi arıza ücretini kim öder

Kombi arızalarında ücretini kiracımı ev sahibimi öder. Kombi tamir masrafı kime ait. Kombi arızalandı masrafını kim ödeyecek. Kombi bakım ücretini kim öder.

Ev sahibi ve kiracılar arasındaki anlaşmazlıklardan birisi de kombi arızalandığında tamir ücretini kimin ödeyeceğidir.

Aşağıda yazımız kombi tamiri konusundaki uzmanlığımıza ve vicdanımıza dayanarak hazırlanmış ve tamamen bizim görüşümüzdür. Temennimiz iki tarafın tatlılıkla anlaşmasıdır.  Anlaşmaya varılamadığı durumlarda kiracı mahkemeye başvurabilir.

Arızalanan kombinin tamir masraflarını ev sahibi ödemelidir. Ancak kullanıcı hatasından kaynaklanan arızaları kiracı ödemelidir. Kullanıcı hatası arızalarını sıralayacak olursak; Darbe sonucu ekranının kırılması, fazla sıkmaktan dolayı su doldurma musluğunun arızalanması, düğmesinin veya kapağının kırılması gibi. Ancak pompa, fan, eşanjör veya üç yollu vana arızaları gibi arızalar kiracının hatası sebebiyle değil kombinin eski veya bakımsız olmasından kaynaklanan arızalardır.

Kombi bakımı ve petek bakımı ( temizliğine ) gelince; Ev sahibi kombi ve tesisatını bakımlı teslim etmeli, kiracı da yılda bir veya iki yılda bir kombi bakımı yaptırmalıdır. Peteklerde ısınma sorunu var ise petek temizliği de yaptırmalıdır. Bakım sonrası, sağlıklı çalışan kombi ve tesisat kiracıya tasarruf olarak geri dönecektir.

Çok sık karşılaştığımız durumlardan bir tanesi de, arıza durumunda kiracının kombiye müdahale etmesidir. Arıza durumunda kombiye müdahale etmemeli ev sahibi bilgilendirilmelidir. Kiracı müdahale durumunda kombiye daha fazla zarar verebilir ve haksız duruma düşebilir.

Her şeyden önce, kiracıların ev sahibi olmalarını, ev sahiplerine de hayırlı kiracılar dileriz.

Bursa da kombi servis, petek temizliği, petek arası toz temizliği hizmetleri vermekteyiz. Bizi arayabilir whatsApp hattımızdan teknik destek alabilirsiniz.

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer, Tasarruf Etmenin Yolları

Bir cevap yazın

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara