Kombi Altından Su Kaçırıyor

Kombi alttan su akıtıyor, Kombinin içinden su geliyor, Kombi altından neden su kaçırır, ne yapabilirim sorularının cevapları için makalemizi okumaya devam ediniz…

Kombinin altından su gelmesinin pek çok sebebi olabilir ancak bu sebeblerden en sık görüleni kalorifer tesisatı basıncının yüksek olması sebebiyle emniyet ventilinden su akıtmasıdır. Kombinizin basınç göstergesi 3 bara geldiğinde emniyet ventili görevi gereği kombiyi korumak amacıyla fazla suyu atar. Eğer su kaçağı emniyet ventilinden ise tekrar kombiye 1 bar kadar su basarak çalıştırınız, kalorifer ısısı yükseldikçe basınçta yükselmeye başlıyorsa kombi genleşme tankında gaz kalmamış demektir, kombinize bakım için servis çağırınız.

Kombiden su akma sorunlarından ikincisi ise su doldurma musluğunun arızalanmasıdır. Su doldurma musluğunu kapatmanıza rağmen kalorifer tesisatına su basmaya devam eder ve basıç 3 bara geldiğinde yine emniyet ventili açılarak fazla suyu altından atar, su doldurma musluğunu iyice kapattığınızdan emin olunuz eğer hala basınç yükseliyorsa servis çağırınız.

Kombinin su kaçırmasının sık görülen sebeplerinden bir taneside eşanjör delinmesidir. Su doldurma musluğu arızasına benzer. Kesin teşhis için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Kombinin içinden Su Gelmesi Kombi Alttan Su Kaçırıyor Kombi Alttan Su Akıtıyor