Kiturami Kombi Arıza ve Çözümleri

Kiturami Kombiler arıza  durumlarında oda termostatında yanıp sönen rakamlar ile arıza durumunu bildirirler.

Kiturami Kombi 01 / 02 / 03 Arızası : Başarısız Ateşleme
Kiturami kombi ateşlemeye çalışıyor ama maalesef ateşleme başarısız olmakta.  Kullanıcı olarak dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Kombiyi resetleyiniz resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kiturami Kombi 04 Arızası : Sıcak Su Sensör Arızası
Sıcak su sensörü arızalı veya kablolarında temassızlık/kısa devre sorunu olabilir. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kiturami Kombi 05 Arızası : Kart Hatası
Kombide  elektriksel bir problem söz konusudur . Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kiturami Kombi 06 Arızası : Atık Gaz Sorunu
Atık gazın atıldığı bacada olan sorunlarda bu arızayı göstermektedir. Gaz dışarı atılamıyor, baca çekmiyor, bacanın boyutu kısa veya atık gaz fanı arızalarında bu hata görülmektedir. Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kiturami Kombi 07 Arızası : Prosestat Hatası
Atık gaz fanının yavaş dönmesi veyahut bacanın ve fanın zamanla kirlenmesi durumunda bu hatayı vermektedir. Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kiturami Kombi 08 Arızası : Oda Termostatı Hatası
Oda termostatının yanlış bağlanması, kombi ile arasındaki kablonun 30 mt yi aşması veyahut bağlantı olmaması durumlarında yanmaktadır.

Kiturami Kombi 95 Arızası : Düşük Su Basıncı
Kombideki su basıncı düşük ise bu hatayı vermektedir. Su doldurma musluğu yardımıyla, kombinin su basıncı 1.5 bar olana kadar su ekleyiniz. İşlem sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise su basınç sondası arızalanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kiturami Kombi 96 Arızası : Aşırı Isınma
Kombideki suyun aşırı ısınması durumlarında bu arıza görülmektedir. Bir müddet bekleyiniz, arıza durumu devam eder veya çok sık tekrarlar ise arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Kiturami Kombi 97 Arızası : 
Ortamda gaz kaçağı olması durumunda bu arıza görülmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için hemen servis çağırınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.