Demirdöküm Solaris Arıza ve Çözümleri

SOLARİS F0 ARIZA KODU :  Kombi Su Basıncı düşük

Kombinizin su basıncının düşük olduğunu gösterir. Kombinizin altında bulunan doldurma musluğunu açarak barın 1,5 gelene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi bittikten sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir. Servis çağırmanıza gerek kalmayacaktır.

SOLARİS F1 ARIZA KODU :  Aşırı Isınma Hatası

Kombinizin aşırı ısınma termostatında problem olduğunu gösterir. Aşırı ısınma termostatı kombinizin aşırı ısınmalarında korumak amacı ile devreye girer. Tüketici müdahalede bulunmamalı  servis den destek almalıdır.

SOLARİS F2 ARIZA KODU : Sıcak Su Ntc Hatası

Kombiniz de sıcak su arızası olduğunu gösterir. Arızanın giderilmesi için sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Servis den destek alınmalıdır.

SOLARİS F4 ARIZA KODU : Ateşleme Hatası

Kombinizin ateşleme işlemini yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu durumda kombiden verim alamayız. Sorunun sebebi gaz armatürü, ana kart, elektrotlarda ya da iyonlardan kaynaklı olabilir. Servis çağırınız.

SOLARİS F5-F6 ARIZA KODU : Baca Hava Akış Problemi

Kombinizin hava akımında problem olduğunu gösterir. Sorunun sebebi baca sensöründe ya da hava prosestatından kaynaklı olabilir. Arızanın tespiti ve arızanın çözümü için  servis den destek alınmalıdır.

SOLARİS OC ARIZA KODU : Baca Sensör Hatası

Kombinizin baca sensörünün ya da hava prosestatında bağlı durumda kaldığını gösterir. Çok sık görülen bir kod değildir. Kombinize birkaç defa re set atmayı deneyin. Halen düzelmiyor ise servis çağırılmalıdır.

SOLARİS CC ARIZA KODU : Baca Sensör Hatası

Bu kod, hava prosestatının ya da baca sensörünün bağlılığının iptal edildiğini gösterir. Bu durumda kombiden hiçbir şekilde verim alınamaz. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis çağırılmalıdır.