Demirdöküm Kombi Arıza ve Çözümleri Bursa

Demirdöküm kombiniz çalışmıyor ise servis çağırmadan önce aşağıdaki yönergelere göre kontrolünüzü yapınız eğer bu kontrollerden sonra sorun yine devam ediyorsa servis çağırınız.

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombilerin gaz bağlantı noktalarında  mutlaka gaz vanası vardır. Öncelikle kombinize gelen gaz vanasını  kontrol edin gaz vanası boruya paralel ve yatay şekilde olmalıdır. Eğer açık olduğu halde problem devam ediyorsa ocağınızı yakarak dairenizde gaz olup olmadığından emin olunuz.

Elektrik şalteri açık mı ?

Kombinizin yanında veya elektrik panosunda mutlaka 3 ile 10 amper  arası elektrik sigortası vardır Elektrik kesintilerinde kombilerin ana kartı kilitlenip hataya geçebilir. Bu durumda şalteri kapatıp bir 10 sn bekleyerek deneyiniz.

Oda termostadı on konumunda mı ?

Oda termostadları belli bir ısı aralığında kombiyi devreye alıp çıkarırlar bu durumda odanızdaki oda termostadını mutlaka artırarak devreye sokunuz.

Su basıncı normal mi ?

Vaillant kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevirilerek su seviyesi arttırılabilir. Su basınc göstergesinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

“Demirdöküm Kombi Arıza ve Çözümleri Bursa” için 4 yanıt

  1. Demirdöküm Sargon Condense Kombimin ışığı ara ara yanıyor gaz geliyor yalnız tesisat suyu basıncı bir yükseliyor bir düşüyor neden olabilir.

    1. Kombi genleşme tankı patlamış yahut gazı eksilmiş olabilir. Kalorifer tesisatınızda-filtresinde tıkanma olabilir. Kombi sirkülasyon pompasında sıkıntı olabilir. Uzman servis yardımı almanızı öneririz.

  2. Merhaba ben Bursa’dan Hakan Şahin ben.
    demirdöküm Sargon Condense kombide yaklaşık 1 aydır su basınç hatası yaşıyorum. Kombi F0 hatası veriyor su basarak ayarlıyorum ancak günde 5-6 kez bu durum yaşanıyor ve basınç 0,5 bara düşerek tekrar kombi arızaya geçiyor. Basıncı yükselterek 1,5 bara getiriyorum, bir zaman sonra bakıyorum 3 bar olmuş. bu sefer de arkadan su tahliyesi yapıyor.
    hata ne olabilir?

    1. İyi günler Hakan bey, anlattıklarınızdan anladığımız kadarıyla; Kombinizin genleşme tankında gaz kalmamış ( yetersiz gaz ) yahut patlak görünüyor. Genleşme tankları görevlerini yapamadıklarında kombi çalışırken basınç yükselir ve emniyet vanasından fazla basıncı atar sonrasında ise basınç düşer ve kombi arızaya geçer. Genleşme tankınızın gazı eksilmiş ise eklenmesi eğer patlak ise değiştirilmesi gerekmektedir. Konusunda uzman bir servis yahut bizleri arayarak sorunun çözülmesi için servis alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.