Baymak Lambert Arıza Kodları ve Çözümleri

E01 Arıza Kodu ve Çözümü : Başarısız Ateşleme Sorunudur.

Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında lambert kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman servis yardımı alınız.

Bursa Kombi Servis Ara

E02 Arıza Kodu ve Çözümü :  Emniyet Termostat  Aşırı Isınma Problemidir.

Bu arıza durumunda kullanıcı olarak lambert kombinizi resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı arızalı olduğu için yüksek sıcaklıklar algılanamaz ve sorun yaşarsınız. Teknik açıdan müdahale adına servis yardımı alınız.

E03 Arıza Kodu ve Çözümü :  Hava Basınç Anahtarı Sorunudur.

Kombinin atık gaz sistemi sorunu olarak da bilinir. Cihazın çeşidi hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Tespitin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka servis yardımı alınmalıdır

Bursa Kombi Servis Ara

E05 Arıza Kodu ve Çözümü :  Kalorifer Gidiş Suyu SensörArızası

Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız

E06 Arıza Kodu ve Çözümü : Sıcak Su Sensöründeki Sorunu Belirtir.

Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır.

Bursa Kombi Servis Ara

E10 Arıza Kodu ve Çözümü :  Düşük Tesisat Su Basıncı Arızasıdır.

Baymak Lambert model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Baymak Lambert model kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve yine sağ alt tarafta bulunan bar göstergesinde yükselme olur. 1,5 bar değerine kadar su basmalısınız. Bu değere geldikten sonra doldurma musluğunu kapatın. Sorun çözümlenecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmiyor ise mutlaka servis yardımı alın.

E26 Arıza Kodu ve Çözümü :  Aşırı Isınma-Maksimum Sıcaklık Uyarısıdır.

Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Kombi bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Kombiyi resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Servisi aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.

Baymak Lambert 88 Arızası   Baymak 88 Arızası

“Baymak Lambert Arıza Kodları ve Çözümleri” için 2 yanıt

  1. Kombi 03 arıza kodu veriyordu servis çağırdık plastik şalter gibi bi şey değiştirdiler düzeldi ancak bir iki gün geçti yine arıza veriyor arıyoruz gelmiyorlar ne yapayım

    1. Gülnur hanım 03 arıza kodu baca sistemi ile ilgili arızaları işaret eder. Anladığımız kadarı ile baca prosestadı değiştirilmiş ancak dediğiniz üzere arıza devam etmekte! Büyük ihtimal ile baca fanı çok kirli yahut devirinde dönmemekte. Temizlenmesi yahıt değişmesi gerekebilir. Net teşhis için uzman servis yardımı alınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.