Baymak Kombi Arıza ve Çözümleri Bursa

Baymak kombiniz çalışmıyor ise servis çağırmadan önce aşağıdaki yönergelere izleyerek kontrolünüzü yapınız eğer bu kontrollerden sonra sorun yine devam ediyorsa servis çağırınız.

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Baymak kombinize  bağlı gaz vanası vardır ve öncelikle kombinize gelen gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanası boruya paralel ve yatay şekilde açık olmalıdır. Vana açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz.

Elektrik şalteri açık mı ?

Baymak kombinizin yanında veya elektrik panosunda mutlaka 3 ile 10 amper  arası elektrik sigortası vardır Elektrik kesintilerinde kombilerin ana kartı kilitlenip hataya geçebilir. Bu durumda şalteri kapatıp bir 10 sn bekleyerek deneyiniz.

Oda termostadı on konumunda mı ?

Eğer Baymak kombinize bağlı oda termostadı var ise, oda kontrol cihazları belli bir ısıya gelmeden devreye girmezler bu durumda odanızdaki oda termostadını mutlaka artırarak devreye sokunuz.

Su basıncı normal mi ?

Baymak kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevirilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz

“Baymak Kombi Arıza ve Çözümleri Bursa” için 4 yanıt

  1. Baymak luna 24 fi kombi kullanıyorum. Sıcak su açtığımda petekler de ısınıyor hem de çok yüksek sıcaklıkta. Sık aralıklarla da EO3 hatası veriyor. Tavsiyeniz nedir?

    1. Kombinizin 3 yollu vana sisteminde arıza vardır. Büyük ihtimal ile stop vana yanmış yahut 3 yollu vana mekanizmasında sorun vardır. Sizin yapabileceğiniz pek bir şey görünmüyor. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

  2. benim baymak kombi baxı eco sürekli suyu taliye ediyor arızası nedir günde bir defa suyunu dolduruyorum

    1. Kombinizin genleşme tankında problem var gibi görünüyor. Kontrol edilmeli, gaz eksikliği var ise tamamlanmalı, eğer membran patlak ise genleşme tankının değişmesi gerekme. Kombi servisine başvurmanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.