Baymak Eco5 Kombi Arıza ve Çözümleri

Baymak Eco5 Kombilerde meydana gelen arızalar, arıza kodlarının anlamları ve çözüm yolları hakkındaki bilgiler aşağıdadır, size yardımcı olması dileğiyle.

A01 Arıza Kodu :  Ateşleme Olmadığı Anlamına Gelir.
Baymak Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Ateşleme oluşmaması sorunudur ve her mevsim karşımıza çıkabilir.  İlk olarak dairenizdeki gaz vanalarının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz.  Gaz vanaları kapalı ise mutlaka açın. Bu kontrol sonrasında kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında da baktınız ki sorun çözümlenmiyor bu durumda daha fazla müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın. Baymak Eco 5 24 Fi model kombinizin anakartı, iyonizasyon ateşleme eelektrodu ya da gaz grubunda sorun olabilir.
A03 Arıza Kodu :  Isı Emniyet Termostat Sorunu Anlamına Gelir.
Bu arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemenizi tavsiye ederiz. Resetleme uygulaması sonrasında sorun  düzelmiyor ise birçok parçada sorun olabilmektedir. Net bir tespit ve müdahale için mutlaka servis yardımı alınız.
E03 Arıza Kodu :  Hava Basınç Prosestat Sorunu Anlamına Gelir.
Baymak Eco 5 24 Fi model kombiler hermetiktir. Bu arıza durumunda tık gaz sisteminde sorun vardır. Bu gibi durumların birçok sebebi bulunmaktadır. Fan, anakart, prosestat gibi parçalarda sorun olabilir. Tespit ve sorunun çözümlenmesi amacı ile mutlaka  Servis ile iletişime geçin.
E05 Arıza Kodu :  Kalorifer Çıkış Suyu Sensör Arızasıdır.
Çözüm Kalorifer sisteminde çalışan sensörde sorun olduğunu anlayabileceğimiz arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında kaloriferleriniz çalışmayacaktır ya da az ısı sağlayacaktır. Sensörün yanı sıra kablolarda da sorun olabilmektedir. Sorunun tespiti ve çözümü adına mutlaka servisi aramalısınız.

E06 Arıza Kodu :  Sıcak Su Sensör Arızasıdır.
Suyun sıcaklığını ölçmekte olan ntc sensörde sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda genel anlamda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sorunun çözümlenmesi adına servis müdahalesi gerekmektedir. Bu gibi arıza durumlarında sensör dışında kablolarda da temassızlık problemi olabilmektedir. Tespit ve çözüm adına mutlaka servis ile iletişime geçiniz.

E10 Arıza Kodu :  Düşük Su Basınç Arızasıdır.
Baymak Eco 5 24 Fi model kombilerde en sık yaşadığınız arıza durumudur. Tesisat su basıncının azaldığını belirtir. Basınç değerine bakacak olursanız 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Bu gibi durumlarda cihaza ihtiyacı olan suyu basmanız gerekir. Eco 5 24 Fi model kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelecek ve basınç yükselecektir. Bar değeri 1,5 e gelene kadar su basmaya devam edin. Basınç yükseldiğinde sorun çözümlenecektir. Fakat arıza durumunda düzelme olmaz ise ya da işlemi yapamadıysanız mutlaka Baymak Servisi’ni arayarak yardım alınız.
E26 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Problemidir.
Baymak  Eco 5 24 Fi model kombilerde bu hata kodu da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Limit termostat aşırı ısınmadan dolayı devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu nedenle de ekranda bu hata kodu yer alır. Bu gibi durumlarda su basıncı düşük ise cihaza su basmalısınız. Bir de cihaz kalorifer sisteminde ise en azından 3 petek vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Yine de sorun yaşanıyor ise Baymak Servisi ile görüşerek yardım almalısınız. Bu gibi arıza durumlarının temel sebepleri; üç yollu vananın konum değiştirmesi, üç yollu vananın ortada kalması, pompanın sıkışması, ana eşanjörün kireçlenmesi veya tıkanması, kalorifer filtresinin tıkanması olabilmektedir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.