Baymak Eco 4 Arıza Kodları

Baymak Eco 4 Kombi arıza kodlarının sebepleri ve çözümü için sizin yapabilecekleriniz aşağıda anlatıldığı gibidir.

E01 Arıza kodu : Kombiye yeteri kadar gaz gelmiyor demektir. Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz, ocağınızı açarak kontrol edebilirsiniz. Kombinin gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Vanalar açık ve dairenizde gaz var ise Gaz valfi yada ana kartta sorun olabilir.  Servis Çağırınız.

E02 Arıza Kodu : Yüksek ısı durumunda kombi kendini kapatır. Servis çağırmadan önce  cihazı resetlemelisiniz. Bu işlemi servis öncesi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman servis ekibinden yardım almalısınız. Pompa sıkışmış yahut sistem tıkalı olabilir. Sisteminiz eskiyse petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Bursa Kombi Servis Ara

E03 Arıza Kodu : Atık gaz baca sensörü hatasıdır.  Fan, anakart ya da prosestat arızası vardır. Servis çağırınız.

E04 Arıza Kodu : Kombi bacasında tıkanma yada yerinden çıkmış olabilir kontrol edin ve temizleyin.

F05 Arıza Kodu :  Bu arıza ise kalorifer sıcaklık sensörü arızalanmış demektir. Servis çağırın.

F06 Arıza Kodu :  Sıcak su sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmemelisiniz. Zaten yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza ancak yerinde görülerek tespit edilebilir ve gereken müdahale sağlanabilir. Bu yüzden servis çağırınız.

Bursa Kombi Servis Ara

E10 Arıza Kodu : Kombi su basıncı 1.0 barın altına düştüğünden dolayı arıza kodu yanar. Hemen su doldurma musluğundan 1.5 bara kadar su basınız.

E25 Arıza Kodu : Sıklıkla karşımıza çıkan arızalardan biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseldiğini belirtir. Önce tesisat vanaları daha sonrasında kalorifer vanaları kontrol edilmelidir. Vanaların kapalı olması halinde açık konuma çevirmek gerekir. Vanalar açık ise R konumlu düğmeye getirerek cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza yine devam ediyorsa eğer; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, tesisat tıkalı olabilir ya da kalorifer filtresi pislik ile tıkanmış olabilir. Net arıza teşhisi yapılması ve sorunun onarılması için servis çağırınız.

E35 Arıza Kodu : Alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce R konumlu düğmeye basarak cihazı resetleyiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme durumu olmuyorsa eğer; iyonizasyon çubuğunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Servisi arayınız.

Bursa Kombi Servis Ara

E80 Arıza Kodu : Kombinizin ana kartı bozulmuş olabilir. Sevis çağırınız.

E97 Arıza Kodu : Kombinize gelen elektrik voltajında dengesizlik olabilir. Kombinizi resetleyin. Bu problem çok sık yaşanıyorsa eğer kombi voltaj regülatörü takmanızda yarar vardır, kombinizin ana kartı  zarar görebilir.

E98, E99 Arıza Kodları :  Kombinizin ana kartında arıza olabilir. Servis çağırınız.

PETEM Bursa Kombi Servis 0545 360 66 16

İlgili aramalar : Bursa Baymak Kombi Arıza Kodları, Baymak eco4 Arıza Kodları, Baymak Arıza İşaretleri, Baymak Kombi Arıza Kodları, Baymak Kombi e01 arıza kodu, Baymak Kombi e02 arıza kodu, Baymak eco4 Kombi e03 arıza kodu, Baymak Eco4 Kombi e04 arıza kodu, Baymak Kombi e05 arıza kodu, Baymak Kombi e06 arıza kodu, Baymak Kombi e10 arıza kodu, Baymak Kombi e25 arıza kodu,  Baymak eco4 e01 arıza kodu, Baymak eco4 e02 arıza kodu, Baymak eco4 e03 arıza kodu, Baymak eco4 e04 arıza kodu, Baymak eco4 e05 arıza kodu, Baymak eco4 e06 arıza kodu, Baymak eco4 e10 arıza kodu, Bursa Baymak Eco4 Arıza, Baymak Arıza Bursa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.