Sıcak Suyu Açınca Kombi Arızalanıyor

Sıcak suyu açınca kombi arızalanıyor, kapanıyor. Duşa girince kombi arızalanıyor kapanıyor. Sıck su musluğunu açınca kombi kapanıyor diyorsanız sebebini ve yapmanız gerekenleri aşağıdaki makalemizden öğrenebilirsiniz.

Kombiler bacalı ve hermetik tip olarak ikiye ayrılırlar. Eğer kombiniz bacalı tip ise yani binanızdaki bir bacaya bağlı ise ilk olarak bacanızın tıkalı olup olmadığını ve çekip çekmediğini kontrol etmelisiniz. Bazen bacaların içerisine kuş ölüsü, poşet, yaprak vs girerek tıkayabiliyor. Yahut daha önceden soba bağlanmış bacaya kombi bağlandığında eskiden kalma kurumlar dökülerek baca tıkanmış olabiliyor. Bacanızın temizliğini ve tıkalı olmadığından emin olduktan sonra sorun çözülmez ise çekip çekmediğini kontrol ediniz. Bunu anlamak için baca ağzında bir çakmak yakarak alevini bacaya doğru çektiğini gözünüz ile görmelisiniz. Eğer bacanız temiz ve çekişi iyi ancak sorun devam ediyor ise servis çağırınız. Büyük ihtimal ile ntc sensör veya baca emniyet sensörü arızalanmıştır değiştirilmesi gerekebilir. Servis çağırınız.

Kombimiz hermetik model ise malesef sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok  büyük ihtimal ile baca sisteminde bir problem vardır yahut ntc sensör arızası olabilir. Tamir edilmesi yahut sensör değişimi  gerekir. Servis çağırınız.

Tags ; sıcak suyu açınca kombi çalışmıyor, Kombi Banyo yaparken kendi kendine kapanıyor, sıcak suyu açınca kombi kapanıyor,  kombi duş alırken arıza geçiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.