Immergas Kombi Arıza ve Çözümleri Bursa

Immergas kombiniz çalışmıyor ise servis çağırmadan önce aşağıdaki yönergelere izleyerek kontrolünüzü yapınız eğer bu kontrollerden sonra sorun yine devam ediyorsa servis çağırınız.

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Immergas kombinize  bağlı gaz vanası vardır ve öncelikle kombinize gelen gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanası boruya paralel ve yatay şekilde açık olmalıdır. Vana açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz.

Elektrik şalteri açık mı ?

Immergas kombinizin yanında veya elektrik panosunda mutlaka 3 ile 10 amper  arası elektrik sigortası vardır Elektrik kesintilerinde kombilerin ana kartı kilitlenip hataya geçebilir. Bu durumda şalteri kapatıp bir 10 sn bekleyerek deneyiniz.

Oda termostadı on konumunda mı ?

Eğer Immergas kombinize bağlı oda termostadı var ise, oda kontrol cihazları belli bir ısıya gelmeden devreye girmezler bu durumda odanızdaki oda termostadını mutlaka artırarak devreye sokunuz.

Su basıncı normal mi ?

Immergas kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevirilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz..

“Immergas Kombi Arıza ve Çözümleri Bursa” için 2 yanıt

  1. İmmergazkombi kullanmaktayım tahliye vanasından su kaçırmaya başladı kombinin altıntaki ince borunun üstündeki vanayı kapatınca su damlamayı kesiyor sizce ne yapmalıyım.

    1. Kombinizin su doldurma musluğu arızalı ve sisteme su basmaya devam ediyor olabilir. Kombinizin eşanjörü parlamış olabilir. Servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.