İmmergas Eolo Mini Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

İmmergas Eolo Mini Kombiİmmergas Eolo Mini Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce kullanıcı olarak varsa yapabilecekleriniz ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Bursa’da İmmergas kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsapp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

E01 Hata Kodu : Brülörde yanma olmuyor.

Ateşleme hatası olarak bilinen hata kodudur. Bu durumda kombi ateşleme yapamamaktadır. Servis öncesinde gaz vanalarını kontrol edip kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Sonrasında birkaç reset işlemi yapmalısınız. Sorunun devam etmesi halinde; elektronik kart, ateşleme çubukları, iyonizasyon çubuğu ya da gaz valfinde sorun olabilir. Servis çağırınız.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

E02 Hata Kodu : Aşırı ısı limit termostat problemi.

Kombi su sıcaklığının maksimum değeri aştığını ifade eder. Yani aşırı ısınma sebebi ile cihaz kilitlenmiş ve bloke durumdadır. Bu arıza durumunda hem tesisat vanalarını hem de kalorifer vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye edeceğiz. Vanalar kapalı ise mutlaka açık şekilde bırakın. Kombiyi resetleyin. Arıza düzelmez ise resetleme işlemini birkaç defa tekrar edebilirsiniz. Arızada düzelme olmazsa eğer; ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, pompada arıza olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Servis çağırınız.

E03 Hata Kodu : Baca fanı arızası (hava akış problemi).

Baca sistemi sorunu olarak bilinen arıza kodudur. Eolo Mini model kombiler hermetik olduğu için bu arıza durumunda; prosestat, fan ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilir. Servis çağırınız.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

E05 Hata Kod : Anakart gönderme arızası.

Anakart ile alakalı arıza durumudur. Bu sorunda birkaç reset uygulaması yapmalısınız. Resetleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.

E06 Hata Kodu : Kullanım suyu sensör arızası.

Kullanım suyu sensöründe hata oluştuğunu belirtmekte olan bir durumdur. Bu arıza durumunda sıcak su sensöründe sorun olabilir. Sensör bağlantılarında kısa devre ya da kopma olabilir, sensör boruları nemlenmiş olabilir. Net arıza teşhisi ve onarımı için servis çağırınız.

E08 Hata Kodu : Maksimum reset sorunu.

Reset düğmesine olması gerekenden fazla basıldığında bu sorun yaşanır. Maksimum reset sayısı sorunu olarak da adlandırılabilir. Reset düğmesine birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda sorun düzelecektir. Düzelme durumu olmaz ise cihazı şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra yeniden açabilirsiniz. Arıza durumu bu şekilde düzelecektir.

E10 Hata Kodu : Düşük su basınç hatası.

Bu arıza durumunda tesisat su basıncı düşük olabilir. Düşük su basınç sorunlarında cihaza yani sisteme su basmak gerekir. Eolo Mini model kombinin sağ altında monteli olan siyah kare uçlu doldurma musluğunu sola çevirmelisiniz, panelin sağında bulunan bar göstergesi 1,5 e gelene kadar su basmalısınız. İşlemi yaptığınızda sorun düzelir ve doldurma musluğunu kapatmanız gerekir. Arızada işlem sonra düzelme olmaz ise reset işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme sonrasında da arıza düzelmezse ya da işlemi yapamadığınız durumlarda servisi arayabilirsiniz. Arızanın Çözümü videomuzu izlemek için tıklayınız.

E11 Hata Kodu : Baca prosestat arızası.

Eolo Mini model kombiler hermetik olduğu için duman termostatı sorununda birçok parça arızalı olarak karşımıza çıkabilir. Bu gibi durumlarda; hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, prosestat arızalı olabilir, fan ya da elektronik kartta sorun olabilir. Servis çağırınız.

E15 Hata Kodu : Konfigurasyon arızası.

Elektronik kart arızası olarak adlandırabiliriz. Kablolarda da sorun olabilmektedir. Arıza tespiti ve onarımı için servis çağırınız.

E20 Hata Kodu : Parazit alev sorunu.

Düzensiz alev durumu olarak adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce  RESET düğmesine basarak birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Uygulamalardan sonra da sorun düzelmez ise; anakart, gaz grubu ya da iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Arızanın net teşhis edilmesi ve onarımı için servis çağırınız.

E24 Hata Kodu : Tuş takımı arızası.

Kombinin tuş takımında sorun olduğunu belirtir. Servis çağırınız.

E27 Hata Kodu : Yetersiz devir daim arızası.

Böyle bir sorunda su devir daimi olmuyor demektir ya da olması gerektiği gibi olmuyordur. Bu durumda önce kalorifer vanaları ve kombi altında bulunan tesisat vanaları kontrol edilmelidir. Vanalar kapalı ise su devir daimi bu sebeple yeterli şekilde sağlanmıyor olabilir. Vanalar açık ise birkaç reset uygulaması yapmalısınız. Arıza devamında; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, pompa arızalı olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma ya da ana eşanjörde problem olabilir. Tespit ve onarım için servis çağırınız.

E31 Hata Kodu : Kumanda paneli ile iletişim sorunu.

Kumanda paneli ile iletişimin koptuğunu belirtir. Bağlantılarda sorun olabilir. Servis çağırınız.

E37 Hata Kodu : Düşük voltaj problemi.

Bu durumda kombiye gelen voltaj dengesiz demektir. Daireye gelen voltajlarla alakalı da bir sorun olabilir. Cihaza müdahale etmemenizi öneririz. Cihaz bu arıza durumunda otomatik resetleme işlemini yapacaktır. Uzun süre beklemenize rağmen ve dairenize gelen voltajın normal değerde olmasına rağmen sorun düzelmiyorsa anakart yanmış ya da arızalanmış demektir. Bu durumda anakarta müdahale edilmesi ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramalısınız. Yalnız önerimiz müdahale sonrasında mutlaka “Kombi Regülatörü” kullanımıdır. Aksi halde arıza durumu tekrar edebilir ve anakart yine hasar görebilir.

E38 Hata Kodu : Alev sinyali kaybı yaşanıyor.

Alev sinyalinin kaybolduğunu yani alevin söndüğünü belirten arıza kodudur. Bu durumda servis gelmeden önce kombiyi birkaç kez resetleyebilirsiniz. Resetleme işlemlerinden sonra arıza durumunda eğer düzelme olmaz ise; gaz grubunda, elektronik kartta veya iyonizasyon elektrodunda problem olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için mutlaka servis çağırınız.

E43 Hata Kodu : Alev sinyali kaybını engelleme durumu.

Cihaz alev sinyali kaybı yaşadığında buna engel olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda öncelikle RESET düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutmalı ve cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında arıza durumunda eğer düzelme olmaz ise bu durumda servis çağırınız.

PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.