Heizen Kombi Arıza ve Çözümleri

Heizen kombiniz çalışmıyor ise servis çağırmadan önce aşağıdaki yönergelere izleyerek kontrolünüzü yapınız eğer bu kontrollerden sonra sorun yine devam ediyorsa servis çağırınız.

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Heizen kombinize  bağlı gaz vanası vardır ve öncelikle kombinize gelen gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanası boruya paralel ve yatay şekilde açık olmalıdır. Vana açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz.

Elektrik şalteri açık mı ?

Heizen kombinizin yanında veya elektrik panosunda mutlaka 3 ile 10 amper  arası elektrik sigortası vardır Elektrik kesintilerinde kombilerin ana kartı kilitlenip hataya geçebilir. Bu durumda şalteri kapatıp bir 10 sn bekleyerek deneyiniz.

Oda termostadı on konumunda mı ?

Eğer Heizen kombinize bağlı oda termostatı var ise, oda kontrol cihazları belli bir ısıya gelmeden devreye girmezler bu durumda odanızdaki oda termostatını mutlaka artırarak devreye sokunuz.

Su basıncı normal mi ?

Heizen kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Kombi Neden Arızaya Geçer Kombi arızaya geçiyor Kombi ateşleme yapmıyor ve arızaya geçiyor