Ferroli New Elite Arıza ve Çözümleri

Ferroli New Elite Kombi

Ferroli New Elite kombi arıza ve çözümleri hakkındaki yazımızı siz Ferroli kombi kullanıcıları için hazırladık.

Bursa’da PETEM olarak kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile uygun fiyatlı ve garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

 

Ferroli New Elite F01 Arıza Kodu : Alev Yok


Kombi brülöründe ateşleme olmadığını belirtir. Ateşleme sorunlarında öncelikle yapmanız gereken daireye gaz gelip gelmediğine bakmak olsun. Gaz kontrolü sonrasında vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık olmasına karşın arıza durumunda düzelme olmuyor ise resetleme işlemi uygulayabilirsiniz. Resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmuyor ise servisi aramanız şarttır. Ateşleme sorunlarında; anakart, gaz valfi, ateşleme ve iyonizasyon elektrodunda sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli New Elite F03 Arıza Kodu : Aşırı Isınma 

Kombide aşırı ısınma olduğunu bildiren arıza kodudur. Kombiye servis öncesi birkaç reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza düzelmezse eğer; Tesisat tıkanıklığı, sirkülasyon pompası arızası, sensör arızası meydana gelmiş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli New Elite F04 / F05 / F06 Arıza Kodu : Fan Hatası

Bu arıza durumu ile karşılaşırsanız eğer kombiye müdahale etmeden servis çağırınız. Fan arızası, anakart arızası meydana gelmiş olabilir.

Ferroli New Elite F08 Arıza Kodu : Alev çıkış devresi sorunu

Bu arıza durumunda servis çağırmadan önce kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmaz ise; anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli New Elite F09 Arıza Kodu : Gaz Valfi Arızası

Elektronik kart ile gaz vanası arasında bağlantı yok. Bağlantı kopukluğu söz konusu olduğu zaman bu sorun yaşanmaktadır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Ferroli New Elite F10 / F22 Arıza Kodu : Mikroprozesör sorunu

Kombiye müdahale etmeksizin arıza tespit ve onarımı için servis yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli New Elite F23 Arıza Kodu : Su basıncı hatası

4 dakika içerisinde su basıncı girilen değere ulaşmıyor. Su basıncı girilen değere uzun süre bekleme sonrası ulaşmayınca bu sorun yaşanır ve ekranda bu arıza kodu belirir. Bu arıza durumunda basınç sondasında sorun olabilmektedir. Yine de arızanın net teşhis edilmesi ve onarılması için uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli New Elite F25 Arıza Kodu : Yazılım problemi

Kombi elektronik kart yazılımında sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu sorunda cihaza müdahale etmeden servisi aramalı ve uzman yardımı almalısınız.

Ferroli New Elite F26 Arıza Kodu : Alev Yokluğu

Kombide yanma sırasında her 4 dakikada 5 kez alev yokluğu yaşandığını belirtir. Bu durumda alev kaybı yaşanıyor diyebiliriz. Arıza durumunda önce kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme uygulamalarından sonra da arıza durumunda düzelme olmazsa eğer iyonizasyon elektrodu, elektronik kart veya gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Arızanın hem teşhis edilmesi hem de onarılması için mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Ferroli New Elite F30/F31 Arıza Kodu : Gidiş sensör sorunu

Kombi kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda, sensör borularında nemlenme veya sensör kablolarında kopukluk ya da kısa devre durumu olabilir. Arızanın teşhis edilmesi ve uzmanı tarafından yerinde çözümlenmesi için Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

Ferroli New Elite F32/F33 Arıza Kodu : Sıcak su sensör sorunu

Kombi kullanım suyu ntc sinde arıza durumu söz konusu olduğunda, sensör borularında nemlenme, sensör kablolarında aksaklık olduğunda bu arıza durumu ile karşılaşabilirsiniz. Arızanın teşhis edilmesi ve çözümlenmesi açısından uzman yardımı almanız şarttır.

Ferroli New Elite  F34 Arıza Kodu : Voltaj Hatası

Şebeke voltajı 190 V altında ya da 250 V üzerinde. Şebeke voltajında dalgalanma olduğunu belirtir. Voltajlar düşük ya da yüksek olabilmektedir. Bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Bekleme sonrasında voltaj düzene girdiğinde sorun düzelebilir. Ancak uzun süre bekleme neticesinde arıza durumunda düzelme olmaz ise yüksek ya da düşük gelen voltaj sebebi ile elektronik kartta sorun oluşmuş olabilir. Bu gibi durumlarda Ferroli Servisi arayarak anakarta müdahale edilmesini sağlamalısınız. Müdahale sonrasında sorun düzelir ancak yine aynı sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden Kombi Regülatörü kullanmanızı önermekteyiz.

Ferroli New Elite  F35 Arıza Kodu : Şebeke frekansı arızalı

Şebeke frekansında anormallik olduğunu belirtir. Bir süre beklemeli, sorunda düzelme olmaz ise servis desteği alınmalıdır.

Ferroli New Elite  F36 Arıza Kodu : Anakart sorunu

Kombinin beyni görevinde olan anakartta sorun olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda cihaz bloke konumda olacak yani çalışmayacaktır. Arızanın onarılması açısından mutlaka Ferroli Servisi yardımı almalısınız.

Ferroli New Elite  F37 Arıza Kodu : Düşük Su Basıncı

Kombi kalorifer sistem suyunun 1 bar altında olduğunu belirtir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınız zaman cihaza su basmanız gerekmektedir. Cihazın altında monteli şekilde olan doldurma musluğu ile 1,5 bar kadar sisteme su basmanız gerekir. Su basma işlemi bittiğinde doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Doldurma musluğu açık kalırsa basınç yükselir ve kombi su akıtabilir. İşlem bitiminde arıza durumu düzelmez ise kombiyi resetleyebilirsiniz. Resetleme uygulamasından sonra arıza düzelecektir. Arızanın devam etmesi halinde, arızanın sürekli yaşanması halinde veya işlemin yapılamadığı durumlarda mutlaka uzman desteği almak gerekir.

Ferroli New Elite  F39 Arıza Kodu : Dış Sonda Sorunu

Dış ortam sondasında sorun olabileceğini belirtir. Bu parça her kombide bulunmamaktadır. Dış hava sondası varsa eğer arızalı olabilir ya da bağlantılarda sorun olabilir. Dış hava sondası yoksa eğer elektriksel bir sorun olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve sonuçlandırılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Ferroli New Elite  F40 Arıza Kodu : Yüksek Su Basıncı

Kombi tesisatındaki su basıncının yüksek olduğunu belirtir. Bu arıza durumunda yüksek basıncı düşürmeniz gerekmektedir. İdeal tesisat su basıncı 1 ile 2 bar arasıdır. Bu arıza durumunda ise basınç değeri 2,5 üzeridir. Kombiye en yakın kaloriferin üst yan kısmını açarak oradan su almalısınız. Su aldığınız an basınç düşmeye başlar. İşlemi basınç değeri 1,5 olana kadar devam ettirin. Bu değere geldiğinde ise işlemi sonlandırın. Arıza durumu düzelecektir. Düzelme olmazsa eğer kombiye reset atmanız yeterlidir. Arıza durumu sıklıkla tekrar ederse eğer mutlaka uzman yardımı almalısınız.

 

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara