Evde Petek Nasıl Temzilenir

Pek çok takipçimiz, Evde petek nasıl temizlenir? sorusunu yöneltiyor. Evde petek nasıl temizlenir sorusundan önce petek temizliği çeşitlerini bilmemiz gerekir.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki; iki çeşit petek temizliği vardır. Birincisi, kalorifer peteğinin iç temizliği yani evinizi ısıtmak için içerisinde sıcak su dolaşan kanalların ve tesisat borularının temizliği. İkincisi ise petek toz temizliği yahut petek arası temizliği dediğimiz petek arasındaki ısıtma kanatçıklarının dış temizliği. İç temizliği tasarruflu ve kaliteli ısınmanızı sağlarken, petek arası toz temizliği de sağlığınız açısından önemlidir. Bu iki temizlik işleminde özel makinalar vasıtasıyla profesyonel kişilerce yapılmasında fayda vardır. Bu işlemler için para vermek istemiyor, kendim yapmak istiyorum diyorsanız nasıl yapacağınız hakkında bilgilendirelim ancak şimdiden söyleyelim! profesyonel temizliğine benzemeyecek, çok uzun sürecek ve çok dikkatli olmazsanız eviniz bayağı batacaktır…

Evde petek temizliği yapmak için;

  • Öncelikle peteklerinizi radyatör vanalarından sökerek banyoya taşıyınız
  • Banyo Duş Başlığını hortumundan sökünüz
  • Peteğin üst vana ağzına hortumu dayayarak basınçlı su veriniz ve alttan temiz su çıkana kadar bekleyiniz.
  • Peteklerin ızgara aralarına su tutarak, aralarındaki tozları temizleyiniz
  • Petekleri tekrar yerine monte ediniz.

Bizce en iyisi bu işi profesyonellere bırakın…

Aşağıdaki videolarda iki temizlik işlemininde profesyonel olarak nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Petek Temizliği

Bursa Petek Temizliği : 0545 360 66 16

Petek Toz Temizliği

Bursa Petek Toz Temizliği : 0545 360 66 16