slot siteleri bahis siteleri hacklink

Evde Klima Temizliği ve Bakımı

Evde klima bakımı nasıl yapılır, Evde klima temizliği nasıl yapılır konulu makalemizi sizler için hazırladık.

Ağırlıklı olarak yaz aylarında kullanılan klimaların, yıl boyu biriktirdiği kir ve tozlar klimaların verimsiz çalışmasına bazen kötü koku yaymasına, kimi zaman da bozulmasına sebebiyet veririr. En önemlisi ise sağlığınız için büyük bir tehdittir. Özellikle küçük çocuğu olanlar, solunum yolu rahatsızlığı olanlar için klima içerisindeki üreyen bakteriler çok tehlikelidir. Klima tozları nedeniyle yaz gribi tipi virüs enfeksiyonlarına çok sık rastlamakta. Bu yüzden en az yılda bir kez klima temizlik bakımı yapılması gerekir. Klima bakımı servis tarafından yapılmalıdır ancak  klimanızın temizlik bakımını evde kendi başınıza da yapabilirsiniz.

Öncelikle evde temizlik bakımı yapmak için ilk yapmanız gereken şey klima temizleme spreyi almanız. Spreyleri birçok büyük markette bulabilir ve internetten de sipariş edebilirsiniz.

Önce klima kapağını açın ve altındaki toz filtrelerini çıkartın. Lavaboda güzelce yıkadıktan sonra kurutun.

Klima peteklerine yapışmış toz ve havları elektrikli süpürge ile çektirebilirsiniz. Bu aşırı kirlenmiş peteklerdeki tozun temizleyici spreyle karışıp çamur olmaması için gerekli bir işlemdir.

Elektrikli süpürge ile işiniz bittikten sonra hazır olarak aldığınız spreyi klima peteklerine yoğun bir şekilde sıkın. Spreyi yeteri kadar sıktıktan sonra eski bir diş fırçası yardımıyla bütün petekleri nazikçe fırçalayın. Sıktığınız spreyin etkisiyle klimanız köpük altında kalacaktır. Bir spreyli şişe yardımıyla klima peteklerinizi su ile durulayın. Bu işlemleri yaparken klima motorunu su ve spreyden koruyun. Fazla su sıkmaktan dolayı endişe duymanız yersizdir çünkü klimanın içerisinde bulunan drenaj kanalları bu suyu dışarı atacaktır.

Klimanın verimli çalışması için periyodik klima bakımını uzman servislere yaptırmanızı tavsiye ederiz.

PETEM olarak, yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile klima servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı ve garantili ve profesyonel servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir.
Servis ve parça değişimi kayıt altına alınır bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

İlgili Aramalar : evde klima temizliği nasıl yapılır, klima bakımı bursa, Bursa klima temizliği, Bursa Klima Bakım, yaz gribi, Klima nasıl temizlenir, klimayı kendim nasıl temizlerim, klima bakımı nasıl yapılır

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonTıkla Ara 0545 360 66 16