Etna Kombi Gürültülü Çalışıyor

Etna kombi gürültülü çalışıyor nedeni, Etna kombi sesli çalışıyor sebebi ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Etna kombinin içerisinde su sirkülasyonunu sağlayan sirkülasyon pompası, kombiye taze hava sağlayan ve atık gazı dışarıya atmaya yarayan fan gibi ses çıkaran parçalar bulunmaktadır. Etna kombi çalışırken bu parçalar sebebiyle bir miktar ses çıkarır.

Ancak zaman içerisinde özellikle periyodik bakımları yapılmayan Etna kombi gürültülü çalışmaya başlayabilir.

En sık görülen gürültülü çalışma sebebi; yıpranan ve aşırı kirlenen baca fanıdır. Eğer baca fanı rulmanları sağlam ve zarar görmemiş ise bakım sonrası gürültülü çalışma sona erer. Eğer fan rulmanları bozulmuş ise değiştirilmelidir.

Bir diğer gürültülü çalışma nedeni de; aşırı kirli kalorifer tesisatı nedeniyle zarar gören sirkülasyon pompasının vuruntulu çalışmaya başlamasıdır. Bu şekilde çalışan pompa su sirkülasyonunu sağlıklı yapamayacağı için ısınma sorunları yaşanabilir. Sesin giderilebilmesi için genellikle değişmesi gerekir. Bir süre gürültülü şekilde çalışan sirkülasyon pompası, belirli süre sonunda sıkışacak/yanacak ve zaten değiştirilmek zorunda kalacaktır.

Kombinin gürültülü çalışmaya başlamasının ardından fazla zaman geçmeden sorunun net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Kombi servis hizmeti vermekteyiz. Her türlü kombi arızasında whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Petek Temizliği

Kombi Kaç Derecede Yanmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.