Emko Kombi Arıza Kod ve Çözümleri

Emko Kombi Arıza Kodları, Emko Kombi Hata Kodları. Emko kombilerde meydana gelen arıza, hata kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapılabilecekler hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Emko Kombi E01 Arıza Kodu : Alev Yok
Kombide ateşleme sonrası alev oluşmadığını belirten hata kodudur. Dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Dairenizde gaz olup olmadığını kontrol etmek için ocağınızı yakabilirsiniz. Kontroller sonrası kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza devam ederse arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

PETEM olarak, yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Emko Kombi E02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma
Kalorifer gidiş suyunun 105°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Öncelikle kalorifer petek vanalarının ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza devam ederse arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E03 Arıza Kodu : Hava akış problemi
Kombi hava prosestatı kombiyi arızaya geçiriyor. Anakart arızası, fan arızası, prosestad arızası yada baca yerinden çıkmış olabilir. Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrası arıza düzelmez veya sık sık tekrarlar ise servis çağırınız.

PETEM olarak, yaygın servis ağımız ve profesyonel teknisyenlerimiz ile kombi servis hizmetleri vermekteyiz. Uygun fiyatlı ve garantili servis için bizi arayabilir. WhatsApp hattımızdan teknik destek alabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Emko Kombi E04 Arıza Kodu : Düşük su basıncı
Kombi kalorifer tesisatındaki su basıncı düşük olduğu zaman bu arıza kodu görülür. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bara gelene kadar kombiye su ekleyiniz. Arıza durumu büyü ihtimal ile düzelecektir. Düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında da düzelmez ise servis çağırınız.

Emko Kombi E05 Arıza Kodu : Kalorifer sensörü arızası
Kalorifer hattı sensöründe arıza yada kablolarda kopma var. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E06 Arıza Kodu : Kullanım suyu sensörü arızası
Kullanım suyu sensöründe arıza yada kablolarda kopma var. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E22 Arıza Kodu : İşlemci hata uyarısı
Kombiyi resetleyin. Arızanın tekrarı halinde servisi arayın.

Emko Kombi E72 Arıza Kodu : Konfigürasyon hatası
Emko kombiyi resetleyin arıza devam ederse servisi arayın.

Emko Kombi E76 Arıza Kodu : Müdülasyon arızası
Resetleme işlemi sonrası arıza tekrarlarsa servisi arayın.

Emko Kombi E77 Arıza Kodu : Düşük Elektrik akımı arızası
Elektrik şebekesi voltajı 170 Volt altına inerse ekranda e77 arıza kodu görülür. Bu arıza durumunda kombi şebekesine regülatör taktırmanızı tavsiye ediyoruz.

Emko Kombi E78 Arıza Kodu : Kalorifer devresi gidiş ve dönüş suyu sıcaklık uyarısı
Kalorifer devresi gidiş ve dönüş sıcaklık farkı olması gereken değerlerden farklı ise bu arıza meydana gelir. Kalorifer vanaları kapalı olabilir konrol edin, kalorifer tesisat filitresi kirden tıkalı olabilir. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi çağırmalısınız.

İstanbul-Ankara-İzmir-Bursa-Konya-Kayseri-Malatya-Gaziantep-Kocaeli-Antalya-Adana

PETEM Tamir Bakım Servisi
  0542 360 66 16
 ☎ 0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir.
Servis ve parça değişimi kayıt altına alınır bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.