Emko Kombi Arıza Kod ve Çözümleri

emko diamond kombiEmko Kombi Arıza Kodları, Emko Kombi Hata Kodları. Emko kombilerde meydana gelen arıza, hata kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapılabilecekler hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Emko kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Emko Kombi E01 Arıza Kodu Nedir

Kombide ateşleme sonrası alev oluşmadığını belirten hata kodudur. Dairenizde gaz olduğundan ve kombi gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Dairenizde gaz olup olmadığını kontrol etmek için ocağınızı yakabilirsiniz. Kontroller sonrası kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza devam ederse arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E02 Arıza Kodu Nedir

Cihaz eşanjöründe aşırı ısınma olduğunu bildirir. Kalorifer gidiş suyunun 105°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Öncelikle kalorifer petek vanalarının ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombiyi resetleyin. Resetleme sonrası arıza devam ederse arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E03 Arıza Kodu Nedir

Kısaca hava akış problemi olarak adlandırılır. Kombi hava prosestatı kombiyi arızaya geçiriyor. Anakart arızası, fan arızası, prosestad arızası yada baca yerinden çıkmış olabilir. Kombiyi resetleyiniz, resetleme sonrası arıza düzelmez veya sık sık tekrarlar ise servis çağırınız.

Emko Kombi E04 Arıza Kodu Nedir

Düşük su basıncı anlamına gelir. Kombi kalorifer tesisatındaki su basıncı düşük olduğu zaman bu arıza kodu görülür. Kombinin altındaki su doldurma musluğu yardımıyla basınç 1,5 bara gelene kadar kombiye su ekleyiniz. Arıza durumu büyü ihtimal ile düzelecektir. Düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrasında da düzelmez ise servis çağırınız.

Emko Kombi E05 Arıza Kodu Nedir

Kalorifer sensörü arızası anlamına gelir. Kalorifer hattı sensöründe arıza yada kablolarda kopma var. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E06 Arıza Kodu Nedir

Kullanım suyu sensörü arızası anlamına gelir. Kullanım suyu sensöründe arıza yada kablolarda kopma var. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Emko Kombi E16 Arıza Kodu Nedir

Atık gaz sistemi hatası anlamına gelir. Kombi atık gaz borusunun yerinden çıkmadığından ve bağlantılarının gevşemediğinden emin olmak için kontrol edin. ve cihazı resetleyin. Resetleme sonrasında düzelme olmuyor ise servis çağırmalısınız.

Emko Kombi E22 Arıza Kodu Nedir

İşlemci hata uyarısı. Kombiyi resetleyin. Arızanın tekrarı halinde servisi arayın.

Emko Kombi E72 Arıza Kodu Nedir

Konfigürasyon hatası. Emko kombiyi resetleyin arıza devam ederse servisi arayın.

Emko Kombi E76 Arıza Kodu Nedir

Müdülasyon arızası. Resetleme işlemi sonrası arıza tekrarlarsa servisi arayın.

Emko Kombi E78 Arıza Kodu Nedir

Kalorifer devresi gidiş ve dönüş suyu sıcaklık uyarısı. Kalorifer devresi gidiş ve dönüş sıcaklık farkı olması gereken değerlerden farklı ise bu arıza meydana gelir. Kalorifer vanaları kapalı olabilir konrol edin, kalorifer tesisat filitresi kirden tıkalı olabilir. Resetleme sonrası arıza devam ederse servisi çağırmalısınız.

Emko Kombi E98 Arıza Kodu Nedir

Düşük Elektrik akımı arızası. Elektrik şebekesi voltajı 170 Volt altına inerse ekranda e98 arıza kodu görülür. Bu arıza durumunda kombi şebekesine regülatör taktırmanızı tavsiye ediyoruz.

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir.
Servis ve parça değişimi kayıt altına alınır bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara