ECA Kombi Patlamalı Yanıyor

ECA kombi patlamalı yanıyor, ECA kombi ateşlerken patlama sesi çıkarıyor sorununun nedenleri ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

eca kombi patlamalı yanıyor

ECA kombilerde, düzenli bakım yapılmadığında sıklıkla karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biriside patlamalı yanma sorunudur. Bu sorunun pek çok nedeni olabilir. Kombi ateşleme sırasında patlamalı yanıyor  ise bir an önce servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

ECA Kombi Neden Patlamalı Yanar;

  • Ateşleme bobini veya anakart arızalanmış ve bu nedenle  ateşleme görevini zayıf yapıyor olabilir. Arıza durumunda tamir yada değişim gerekebilir.
  • Ateşleme elektrotlarının bağlantılarında temassızlık, oksitlenme gibi bağlantı sorunları olabilir.
  • Ateşleme elektrotlarının ayarları bozulmuş, tekrar ayarlanması gerekebilir.
  • Gaz valfi arızalanmış olabilir. Kombilerde en önemli parçaların başında gelir. Şebekeden gazı alarak, gerektiği kadar gazı yanmanın oluşması için brülöre gönderen parçadır. Arıza durumunda değiştirilmesi gerekir.
  • Gaz valfinin  gaz ayarı bozulmuş olabilir. Uzman servis tarafından tekrar ayarlanması gerekir
  • Kombi içerisinde yeteli hava akımı olmayabilir. Kullandığınız kombi çeşidine göre kombi baca sisteminde yeterli hava akımı oluşmasını engelleyen sorunun net tesbitinin yapılarak düzeltilmesi gerekir.

Kombi servis hizmetimiz vardır. Her türlü kombi arızalarında whatsApp hattımızdan anında ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Petek Temizliği

Kombi Kaç Derecede Yanmalı

Kombiyi Açıp Kapatınca Az mı Yakar Çok mu Yakar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.