ECA Confeo Kombi Arıza Kodları ve Çözümü

ECA Confeo KombiECA Confeo model kombilerde meydana gelen arıza durumlarında ekrande beliren arıza kodunun anlamı ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

T6 Hata Kodu :  Baca gazı sorunu (açık-kısa devre)
Sadece bacalı kombilerde karşılaşılan bir arıza durumudur. Baca emniyet sensörü arızalı olabilir, baca emniyet sensörü kablolarında kopma veya kısa devre durumu söz konusu olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Servis desteği için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

T2 Hata Kodu :  Baca gazı aşırı sıcaklık problemi
Sadece bacalı kombilerde karşımıza çıkar. Baca çekişi kuvvetli olmayabilir, baca tıkalı olabilir. Bacanın temiz ve tıkalı olmadığından emin olunuz. Baca sensörü çalışma aralığının dışına çıkar ise ve bu durum 10 saniyeden fazla sürerse cihaz bloke durumuna geçer. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

E4 Hata Kodu :  Prosestad sorunu (kısa devre)
Hermetik model Confeo Dijital kombilerde karşımıza çıkan arıza durumudur. Kablolar kopmuş, bağlantılarda problem olabilir. Öncelikle resetleme işlemi yapın. Arıza durumu düzelmez ise servis çağırmalısınız. Prosestad, anakart veya fanda bir arıza olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Servis desteği için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

E5 Hata Kodu :  Prosestad sorunu (açık devre)
Prosestat kabloları birbirine temas etmiş olabilir. Prosestat ile alakalı açık devre durumu olduğunu belirten bu arıza durumunda öncelikle resetleme işlemi yapın.. Resetleme sonrasında arıza yine de devam etmekte ise arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Servis desteği için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

E3 Hata Kodu :  Aşırı Isınma
Kalorifer devresi aşırı ısınmadan dolayı kombi kendisini kilitlemiştir.  Öncelikle kombi kış modunda ise peteklerin açık olduğundan ve kombi altındaki tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı şekilde ise mutlaka açın. Ardından resetleme işlemi yapın. Ana eşanjörde tıkanma, tesisatta tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Üç yollu vana arızalı olabilir, pompa sıkışıyor olabilir… Birçok sebep olabileceği için arızanın yerinde görüşmesi ve tespit sonrası soruna müdahale edilmesi gerekir. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Servis desteği için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

T1 Hata Kodu : Aşırı ısınma sorunu uyarısı (elektronik limit)
Bu bir uyarı kodudur, kombi içerisindeki suyun aşırı ısındığını belirtir. Soruna müdahale edilmez ise arıza durumu E3 e döner. Yani aşırı sıcaklık kilitlenmesi durumu yaşanır. Arızanın net teşhis ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Servis desteği için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

T3 Hata Kodu : Kalorifer NTC sorunu (açık-kısa devre)
Kalorifer sensörü yani merkezi ısıtma sıcaklık sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda kalorifer petekleri az ısınır veya hiç ısınmaz. Sensör değişimi gerekebilir, ayrıca sorun kablolarda veya bağlantılarda da olabileceğinden mutlaka servis çağırmalısınız. Servis desteği için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

T5 Hata Kodu : Sıcak su ntc sorunu (açık-kısa devre)
Çözüm Sıcak su sensöründe yani kullanım suyu sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sıcak su sorunu yaşarsınız. Sensörün yanı sıra, sensör kablolarında ve bağlantılarında sorun olabilir. Tespit ve sorunun çözümlenmesi için servisi aramanız gerekir. Servis desteği için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

T7 Hata Kodu : Dış hava sıcaklık sensörü problemi (kısa devre)
Çözüm Dış hava sensörü her kombide mevcut değildir. Bulunan kombiler dış hava sensörü sayesinde dış ortam sıcaklığına göre çalışır, dış hava sensörü bulunmayan kombiler ayarlanan ısıya göre çalışır. Kombide dış hava sensörü var ise arızalı olabilir, yoksa da elektrik ile alakalı bir sorun yaşanıyor olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı alın.

E1 Hata Kodu : Ateşleme problemi (alev yok)
Çözüm Confeo Dijital model kombide sıkça karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Cihazın alev olmadığı için veya alevi algılamadığı için ateşleme yapmadığını ya da yapamadığını belirtir. Öncelikle gaz girişlerine bakın, konutunuzda gaz olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz girişleri açık ve kombinize gaz geliyor ise ardından resetleme işlemi yapın. Arıza düzelmez ise işlemi birkaç kez daha tekrar edin. Arıza durumunda yine bir değişme olmaz ise; anakart, gaz armatörü veya elektrotlarda (ateşleme-iyonizasyon) sorun olabilir. Sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi için servis çağırmalısınız.

E2 Hata Kodu : Yanlış alev sinyali
Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alevin algılanmaya devam ettiğini belirtir. Servis öncesi “R” konumlu düğmeye 2 saniye basarak resetleme işlemi uygulayın. Sorun devam ediyorsa eğer işlemi 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. Sorun gaz valfi ile alakalı veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Bunun yanı sıra iyonizasyon elektrodunda da sorun olabilir. Teşhis ve çözüm için mutlaka servisi arayın. Servis desteği için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

D1 Hata Kodu : Alev devresi sorunu.
Confeo Dijital model kombilerin alev devresinde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Servis gelmeden önce “R” konumlu düğmeye 2 saniye basılı tutarak resetleme işlemi yapın. Arıza düzelmezse işlemi maksimum 3 kez daha uygulayabilirsiniz. Yine de sorunda düzelme durumu olmaz ise bu durumda servis yardım almalısınız. Servis desteği için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

C1 Hata Kodu :  Elektronik kart ile iletişim kopukluğu
Elektronik karttan iletişim alınamadığını belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce “R” düğmesine birkaç saniye kadar basılı tutarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise servisi arayın. Sorun elektronik kart tamiri veya değişimi ile çözümlenecektir.

A1 Hata Kodu :  Besleme gerilim sorunu.
Confeo kombilerde düşük voltaj arızası olarak adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu durumda öncelikle belirli bir süre beklemenizi öneriyoruz. Elektrik dağıtım şirketinden kaynaklı arızanın düzelmesi ile birlikte sorunun da düzelme olasılığı bulunmaktadır. Uzun süre beklemenize rağmen sorunda düzelme durumu olmazsa eğer hiçbir müdahalede bulunmadan servisi arayın. Çünkü düşük gelen voltaj sebebi ile anakart hasar görmüş, arızalanmış olabilir. Anakarta müdahale edilerek sorun çözümlenir fakat aynı sorun yeniden yaşanabilir. Bu gibi durumları yaşamak zorunda kalmamak için mutlaka kombi regülatörü kullanın.

P1 Hata Kodu  : Düşük su basınç uyarısı
Confeo model kombinin panelinin sağında yer alan bar göstergesine bakarsanız basıncın 1 bardan düşük olduğunu göreceksiniz. Tesisat suyunun azaldığını veya bittiğini belirten arıza kodudur. Bu duruma tesisata su basmanız gerekir. Confeo Dijital model kombinin altında monteli şekilde olan siyah ya da mavi doldurma musluğunu sola doğru yavaşça çevirdiğinizde su dolumu başlar ve su sesi gelir. Aynı anda bar göstergesine de bakmalı 1 ile 2 bar arasına gelecek şekilde su basma işlemi uygulamalısınız. Uygulama sonrasında doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın. Arıza düzelecektir. Yine de bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka servisi arayın.

Y1 Hata Kodu :  Gaz valfi problemi
Gaz valfi yani ateşleme devresinde sorun olduğunu anlayabiliriz. Bu arıza durumunda öncelikle resetleme işlemi uygulayın. “R” konumlu düğmeye 2 saniye kadar basılı tutun ve cihazın resetlenmesini sağlayın. Resetleme sonrasında da arıza durumu devam etmekte ise servis arayarak yardım alın, kombiye müdahalede bulunmayın.

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara