Demirdöküm Kombi Patlamalı Yanıyor

Demirdöküm kombi patlamalı yanıyor, Demirdöküm kombi ateşlerken patlama sesi çıkarıyor sorununun nedenleri ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Demirdöküm Kombi Patlamalı Ateşliyor

Demirdöküm kombilerde, düzenli bakım yapılmadığında sıklıkla karşımıza çıkabilen arıza durumlarından biriside patlamalı yanma sorunudur. Bu sorunun pek çok nedeni olabilir. Kombi ateşleme sırasında patlamalı yanıyor  ise bir an önce servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

Demirdöküm Kombi Neden Patlamalı Yanar;

  • Ateşleme bobini veya anakart arızalanmış ve bu nedenle  ateşleme görevini zayıf yapıyor olabilir. Arıza durumunda tamir yada değişim gerekebilir.
  • Ateşleme elektrotlarının bağlantılarında temassızlık, oksitlenme gibi bağlantı sorunları olabilir.
  • Ateşleme elektrotlarının ayarları bozulmuş, tekrar ayarlanması gerekebilir.
  • Gaz valfi arızalanmış olabilir. Kombilerde en önemli parçaların başında gelir. Şebekeden gazı alarak, gerektiği kadar gazı yanmanın oluşması için brülöre gönderen parçadır. Arıza durumunda değiştirilmesi gerekir.
  • Gaz valfinin  gaz ayarı bozulmuş olabilir. Uzman servis tarafından tekrar ayarlanması gerekir
  • Kombi içerisinde yeteli hava akımı olmayabilir. Kullandığınız kombi çeşidine göre kombi baca sisteminde yeterli hava akımı oluşmasını engelleyen sorunun net tesbitinin yapılarak düzeltilmesi gerekir.

PETEM Servis
0542 360 66 16
0850 562 66 16

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Petek Temizliği

Kombiyi Açıp Kapatınca Az mı Yakar Çok mu Yakar?

Kombi Kaç Derecede Yanmalı