Copa CX 24 Fi Kombi Arıza Kod ve Çözümleri

Copa CX 24 Kombi
Copa CX 24 Fi

Copa CX 24 Fi kombi sıcak su vermiyor, Copa  kombi petekler ısınmıyor veya Copa kombi çalışmıyor ise Copa kombilerde meydana gelen arızalar ve ekranda çıkan hata kodları ve çözümleri hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Copa kombi arızalarının tamirinde hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz sorunun nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baymak Copa CX 24 Fi Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında kombi ekranında beliren hata kodunun anlamı ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Copa Kombi A01 / E01 Arıza Kodu Nedir

Başarısız ateşleme sorunu anlamına gelmektedir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biridir. Bu gibi durumlarda kombi ve daire gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında lambert kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz servisi aramalısınız. Baymak Copa CX 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahalede önemlidir. Mutlaka uzman servis yardımı alınız.

Kombi servis ve anakart tamir hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Copa Kombi E02 Arıza Kodu Nedir 

Emniyet termostat  aşırı ısınma problemi anlamına gelmektedir. Kombi emniyet termostatının olması gereken değerlerden yüksek ısı algıladığı ve kombiyi emniyete almak için kilitlediği arıza durumudur. Dairenizdeki peteklerden en az iki tanesinin vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi altındaki kalorifer tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak lambert kombinizi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme sonrasında eğer sorunda düzelme olmaz veya sık sık tekrarlar ise; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, sirkülasyon pompası arızası olabilir, ana eşanjörde kireçlenme-tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, emniyet termostatı arızalı olabilir ya da kalorifer tesisatı tıkalı olabilir. Sorunun net tesbiti ve tamiri için servis çağırınız. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz. Örnek Tamir Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız.

Copa Kombi E03 Arıza Kodu Nedir

Hava basınç anahtarı sorunu anlamına gelmektedir. Kombinin atık gaz sistemi sorunu olarak da bilinir. Kombi modeli hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Arızanın kesin tesbitinin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka uzman servis yardımı alınmalıdır. Copa Kombi E03 Arızasının Nasıl Tamir Edildiğini İzlemek İçin Tıklayınız.

Servis sorunun ana kartta olduğunu söylerse ve tamir edemiyorsa, anakart tamiri yaptığımızı bilmenizi isteriz. Bursa da servis hizmetimiz vardır. Bursa dışına kargo ile anakart tamir hizmetimiz vardır.

Copa Kombi E05 Arıza Kodu Nedir 

Kalorifer gidiş suyu sensör arızası anlamına gelmektedir. Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız. E05 Arızası Nasıl Tamir Edilir İzlemek İçin Tıklayınız.

Copa Kombi E06 Arıza Kodu Nedir

Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir. Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır. Baymak Copa kombi E 06 Arızasının nasıl tamir edileceğini öğrenmek için tıklayınız.

Copa Kombi E10 Arıza Kodu Nedir

Düşük tesisat su basıncı hatasıdır. Baymak Copa CX 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak kombiye su basmanız gerekir. Kombinin alt kısmındaki basınç göstergesine kontrol ettiğinizde su basıncının 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Baymak copa model kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Kombiye su doldurmak için musluğu sola çevirerek basınç göstergesi yeşil bölgenin ortasına gelene kadar su basınız. İşlem sonrasında musluğu kapatınız. Su doldurma işlemi videosunu izlemek için tıklayınız. Sorun düzelecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza durumunda yine de düzelme olmuyor ise su basınç sondası arızalı olabilir. Arızanın net teşhis ve çözümü için mutlaka servis yardımı alın.

Copa Kombi E26 Arıza Kodu Nedir

 Aşırı Isınma-Maksimum Sıcaklık Uyarısıdır. Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Kombi bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Kombiyi resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Servisi aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.