Buderus Logamax U042 Kombi Resetleme

Buderus Logamax U042 Kombi Resetleme

Buderus Logamax U042 model kombinizde arıza durumunda, arızadan çıkarmak için önce resetlemeniz gerekir. Panel üzerinde ekranın hemen sağ alt kısmında ‘reset’ yazan bir düğme bulunur. Düğmeye bastığınız zaman kombi resetlenmiş olur. Resetleme işlemi sonrasında arıza düzelmez ise aşağıdaki kontrolleri yaptıktan sonra bir kaç kez daha resetleme uygulaması yapabilirsiniz. Sorun yinede düzelme ise servis yardımı almalısınız.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : .

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

PETEM olarak Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Buderus GB 172İ Kombi Resetleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.