Buderus Logamax Plus GB 012 Kombi Resetleme

Buderus Logamax Plus GB 012 model kombi nasıl resetleniz hakkındaki yazımızı siz Buderus kombi kullanıcıları için hazırladık.

Buderus kombi arızalarının tamiri için bizi tercih edebilirsiniz. Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis PETEM. Arayın uzman teknisyenlerimiz ile kombi arızasını bir an önce çözüme kavuşturalım.

PETEM Kombi Servisi
0542 360 66 16
Hızlı, Hesaplı ve Güvenilir Servis

Buderus Logamax Plus GB 012 Kombi Resetleme

Buderus Logamax Plus GB 012 model kombi arızalandığında ilk olarak kombiyi resetlemeniz gerekir. Buderus Logamax Plus GB 012 kombide direk reset düğmesi bulunmamaktadır. İşlemi yapabilmeniz açısından ekran panelinde size uygulama konusunda ipucu verilmiştir. Mode ve – tuşlarının işaretli olduğu yerde ‘reset’ yazmaktadır. Bu iki tuşa yani mode ve – tuşunu aynı anda bastığınızda kombi resetlenmiş olur. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise eğer aşağıdaki kontrolleri yaptıktan sonra kombiyi bir kaç kez daha resetleyebilirsiniz.  Arıza durumu yinde de devam ediyor ise servis yardımı almalısınız.

Buderus Logamaz Plus Kombi Resetleme Videolu Anlatım

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar 

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara