Buderus Logamax Kombi Resetleme

Buderus Logomax Kombi Reset Atma

Arıza durumlarında Buderus Logamax model kombiyi resetlemek için yapmanız gereken şey; basınç göstergesinin hemen solundaki konum düğmesi ‘reset’ yazan yere gelene kadar çevirmektir. Bu konuma getirdiğinizde kombi resetlenmiş olacaktır. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme olmaz ise aşağıdaki kontrolleri yaparak kombinizi bir kaç kez daha resetleyiniz. Yinede düzelmiyor ise servis yardımı alınız.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : .

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

PETEM olarak Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Buderus GB 172İ Kombi Resetleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.