Buderus GB 172İ Kombi Resetleme

Buderus GB 172İ Kombi Resetleme

Buderus GB 172İ model kombide arıza durumunda  reset işlemi ekranın altında yer alan ‘reset’ düğmesine basılarak yapılmaktadır. Bu düğmeye bir kez basmanız neticesinde kombiyi resetlemiş olursunuz. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumunda düzelmeolmaz ise aşağıdaki kontrolleri yaptıktan sonra kombiyi bir kaç kez daha resetleyebilirsiniz. Yine de sorun düzelmez ise servis yardımı almalısınız.

Servis Çağırmadan Önce Yapılacaklar : .

Kombinize ve ocağınıza  doğalgaz geliyor mu ?

Kombinize  bağlı  gaz vanasını ve daire dağalgaz sayacının üzerindeki gaz vanasını mutlaka kontrol edin gaz vanaları boruya paralel şekilde açık olmalıdır. Vanalar açık ise ocağınızı yakarak dairede gaz olup olmadığını kontrol ediniz. Gaz yok ise sebebini gaz dağıtım firmasından öğrenebilirsiniz.

Su basıncı normal mi ?

Kombinizin basıncı 1 bar altındaysa, basınç 1,5 bar olana kadar su doldurunuz. Kombilerde doldurma vanası alt kısımdadır. Su doldurma vanasını sola veya sağa çevrilerek su seviyesi arttırılabilir. Su ibresinin 1 ile 2 arasında olmasına dikkat ediniz.

PETEM olarak Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.