Baymak Luna 5 Kombi Arıza ve Çözümleri

Baymak Luna 5 kombi arızaları, Baymak Luna 5 kombi petekleri ısıtmıyor, Baymak Luna 5 kombi sıcak su vermiyor, Baymak Luna 5 kombi çalışmıyor.

Baymak Luna 5 Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında, ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Baymak Luna 5  E01 Arızası : Ateşleme Hatası
E01 Hata kodu başarısız ateşleme anlamına gelir. Kombiye yeteri kadar gaz gelmiyor olabilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz, ocağınızı açarak dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kombinin ve daire gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Kontrollerden sonra kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme yok ise; Ateşleme elektrotlarında, Kombinin gaz valfi yada ana kartında sorun olabilir.  Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

PETEM Kombi Servisi
☎ 0542 360 66 16
☎ 0850 562 66 16

Baymak Luna 5 E02-F02 Arızası : Sahte Alev Sorunu
Bu arıza durumunda alev hissedilmiyor da diyebiliriz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman kombiye birkaç kez reset atın. Sorunda düzelme olmaz ise; İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

Baymak Luna 5  E03 Arızası : Aşırı ısınma problemidir.
Kombi aşırı ısınma durumunda kendini emniyete almak için durdurur. Servis çağırmadan önce  kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmadığı takdirde, resetleme işlemini bir kaç kez tekrarlayınız. Yine de arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman servis ekibinden yardım almalısınız. Sirkülasyon pompası sıkışmış/yanmış veya kalorifer sisteminde tıkanma meydana gelmiş olabilir. Sisteminiz eskiyse petek temizliği yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz.

Baymak Luna 5 E04-E05-E06-F23 Arızası : Atık gaz sistem sorunudur.
Kombi baca sisteminde hata olduğu anlamına gelir. Kombi atk gaz borusunun yerinden çıkmadığından ve boru çıkış ağzını poşet vb. yabancı bir maddenin tıkamadığından emin olunuz. Kombiyi resetleyin düzelmez yahut çok sık arıza tekrarlarsa servis çağırınız. Baca fanı, kombi anakartı ya da fan prosestatında arıza vardır.

PETEM Kombi Servisi
☎ 0542 360 66 16
☎ 0850 562 66 16

Baymak Luna 5  E07 Arızası : Baca termostat kablosu sorunudur.
Çok nadir karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Baca termostatı kablosunda sorun olduğunu ve bu sebeple hava akışının sağlıklı bir şekilde yapılmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan mutlaka uzman yardımı alınmalıdır. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Luna 5 E08-E12-E21-F25 Arızası : Anakart sorunudur.
Karşımıza sıklıkla çıkan arıza durumlarındandır. Bu dört hata kodunun da açıklaması anakart sorunudur. Bu gibi durumlarda teknik açıdan yardım almak üzere servis çağırmalısınız.

Baymak Luna 5  F13 Arızası : Kombide reset kilitlemesidir.
Reset düğmesine olması gerekenden daha uzun süre bastığınızda reset düğmesi kilitlenir ve cihaz çalışma yapmaz. Bu durumda sorunu düzeltmek amacı ile cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın. Bu şekilde sorun düzelecektir.

Baymak Luna 5  F22 Arızası : Düşük voltaj hatasıdır.
Kombinize gelen elektrik voltajında dengesizlik olabilir. Kombinizi resetleyin. Bu problem çok sık yaşanıyorsa eğer kombi voltaj regülatörü takmanızda yarar vardır, kombinizin ana kartı  zarar görebilir.

Baymak Luna 5  f31 Arızası : Kalorifer sensörü (çıkış suyu sensörü) sorunudur.
Kaloriferlerinizde ısınmama ya da az ısınma sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Bu gibi arıza durumlarında sorun genelde kalorifer sensöründe olur. Fakat kablolarda da problem olabilir. Bu nedenle tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

Baymak Luna 5  F32 Arızası : Dış hava sensör sorunudur.
Çok nadir kombilerde dış hava sensörü bulunmaktadır. Dış ortam sıcaklığına göre kombi çalışmaktadır. Dış hava sensörü var ise arızalandığını belirtir. Fakat dış hava sensörü olmayan kombilerde meydana gelen bu sorunda elektrik ile alakalı problem olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Baymak Luna 5  F33 Arızası : Sıcak su sensörü (kullanım suyu sensörü) sorunudur.
Sıcak su arızası ile karşılaşabileceğiniz arıza durumudur. Sıcak suyu ölçmekte olan sensörde yani ntc de sorun olduğunu belirtir. Bu durumda sensörün yanı sıra kablolarda da problem olabilir. Bu nedenle de arızanın tespit edilip çözümlenmesi adına servis yardımı almanız gerekir.

Baymak Luna 5  F37 Arızası : Düşük Su Basıncı
Luna 5 model kombide düşük su basınç sorunu olarak da bilinmektedir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda kombinize su basmanız gerekir. Su basma işlemi doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğu kombinin altında monteli mavi renkte parçadır. Sola çevirerek açarsınız ve bar değerini 1,5 e getirmeniz gerekir. Su basma işleminden sonra ekranda AP uyarısı çıkar. Daha sonra kombi çalışmaya başlar.

Baymak Luna 5 F40-F47 Arızası : Su basınç anahtar sorunudur.
Bu arıza durumunda önce su basıncını kontrol etmelisiniz. Su basıncı yüksek olduğunda da bu arızaya geçebilmektedir. Su basıncı 2,5 ya da 3 barın üzerinde ise kombinize en yakın radyatörün hava alma kısmını açarak su alın. Su aldıkça basıncın düştüğünü göreceksiniz. Basınç ideal seviyeye (1,5 bara) gelene kadar su almaya devam edin. Bu seviyeye geldiği zaman işlemi sonlandırın ve sorun düzelmezse resetleme işlemi yapın. Sorun devam ediyorsa eğer su basınç anahtarında sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Luna 5  F59 Arızası : Gaz modülasyon sorunudur.
Gaz valfi sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda cihaz çalışma yapmayacaktır. Gaz valfi ya da elektronik kart sorunu olabilir. Bu nedenle de tespit ve çözüm adına servis yardımı almanız gerekmektedir.

PETEM Kombi Servisi ARA
0542 360 66 16
0850 562 66 16

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.