Baymak Luna 5 Kombi Arıza ve Çözümleri

Baymak Luna 5 Kombi ArızaBaymak Luna 5 kombi arızaları, Baymak Luna 5 kombi petekleri ısıtmıyor, Baymak Luna 5 kombi sıcak su vermiyor, Baymak Luna 5 kombi çalışmıyor.

Baymak Luna 5 Kombilerde meydana gelen arıza durumlarında, ekranda beliren arıza kodlarının anlamları ve kullanıcı olarak yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baymak Luna 5  E01 Arızası : Ateşleme Hatası

E01 Hata kodu başarısız ateşleme anlamına gelir. Kombiye yeteri kadar gaz gelmiyor olabilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz, ocağınızı açarak dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kombinin ve daire gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Kontrollerden sonra kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme yok ise; Ateşleme elektrotlarında, Kombinin gaz valfi yada ana kartında sorun olabilir.  Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Baymak Luna 5 E02-F02 Arızası : Sahte Alev Sorunu

Bu arıza durumunda alev hissedilmiyor da diyebiliriz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman kombiye birkaç kez reset atın. Sorunda düzelme olmaz ise; İyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Baymak Luna 5  E03 Arızası : Aşırı ısınma problemi

Kombi aşırı ısınma durumunda kendini emniyete almak için durdurur. Servis çağırmadan önce  kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmadığı takdirde, resetleme işlemini bir kaç kez tekrarlayınız. Yine de arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman servis ekibinden yardım almalısınız. Sirkülasyon pompası sıkışmış/yanmış veya kalorifer sisteminde tıkanma meydana gelmiş olabilir. Sisteminiz eskiyse petek temizliği yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz.

Baymak Luna 5 E04-E05-E06-F23 Arızası : Atık gaz sistem sorunu

Kombi baca sisteminde hata olduğu anlamına gelir. Kombi atk gaz borusunun yerinden çıkmadığından ve boru çıkış ağzını poşet vb. yabancı bir maddenin tıkamadığından emin olunuz. Kombiyi resetleyin düzelmez yahut çok sık arıza tekrarlarsa servis çağırınız. Baca fanı, kombi anakartı ya da fan prosestatında arıza vardır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan servis talebinde bulunabilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Baymak Luna 5  E07 Arızası : Baca termostat kablosu sorunu

Çok nadir karşımıza çıkan arıza durumlarından biridir. Baca termostatı kablosunda sorun olduğunu ve bu sebeple hava akışının sağlıklı bir şekilde yapılmadığını belirtir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan mutlaka uzman yardımı alınmalıdır. Servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Baymak Luna 5 E08-E12-E21-F25 Arızası : Anakart sorunu

Karşımıza sıklıkla çıkan arıza durumlarındandır. Bu dört hata kodunun da açıklaması anakart sorunudur. Bu gibi durumlarda teknik açıdan yardım almak üzere servis çağırmalısınız.

Baymak Luna 5  F13 Arızası : Kombide reset kilitlemesi

Reset düğmesine olması gerekenden daha uzun süre bastığınızda reset düğmesi kilitlenir ve cihaz çalışma yapmaz. Bu durumda sorunu düzeltmek amacı ile cihazı şalterinden kapatın ve yeniden açın. Bu şekilde sorun düzelecektir.

Baymak Luna 5  F22 Arızası : Düşük voltaj hatası

Kombinize gelen elektrik voltajında dengesizlik olabilir. Kombinizi resetleyin. Bu problem çok sık yaşanıyorsa eğer kombi voltaj regülatörü takmanızda yarar vardır, kombinizin ana kartı  zarar görebilir.

Baymak Luna 5  f31 Arızası : Kalorifer sensörü sorunu

Kaloriferlerinizde ısınmama ya da az ısınma sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Bu gibi arıza durumlarında sorun genelde kalorifer sensöründe olur. Fakat kablolarda da problem olabilir. Bu nedenle tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

Baymak Luna 5  F32 Arızası : Dış hava sensör sorunu

Çok nadir kombilerde dış hava sensörü bulunmaktadır. Dış ortam sıcaklığına göre kombi çalışmaktadır. Dış hava sensörü var ise arızalandığını belirtir. Fakat dış hava sensörü olmayan kombilerde meydana gelen bu sorunda elektrik ile alakalı problem olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Baymak Luna 5  F33 Arızası : Sıcak su sensörü  sorunu

Sıcak su arızası ile karşılaşabileceğiniz arıza durumudur. Sıcak suyu ölçmekte olan sensörde yani ntc de sorun olduğunu belirtir. Bu durumda sensörün yanı sıra kablolarda da problem olabilir. Bu nedenle de arızanın tespit edilip çözümlenmesi adına servis yardımı almanız gerekir.

Baymak Luna 5  F37 Arızası : Düşük Su Basıncı

Luna 5 model kombide düşük su basınç sorunu olarak da bilinmektedir. Bu arıza durumu ile karşılaştığınızda kombinize su basmanız gerekir. Su basma işlemi doldurma musluğu ile yapılır. Doldurma musluğu kombinin altında monteli mavi renkte parçadır. Sola çevirerek açarsınız ve bar değerini 1,5 e getirmeniz gerekir. Su basma işleminden sonra ekranda AP uyarısı çıkar. Daha sonra kombi çalışmaya başlar.

Baymak Luna 5 F40-F47 Arızası : Su basınç anahtar sorunu

Bu arıza durumunda önce su basıncını kontrol etmelisiniz. Su basıncı yüksek olduğunda da bu arızaya geçebilmektedir. Su basıncı 2,5 ya da 3 barın üzerinde ise kombinize en yakın radyatörün hava alma kısmını açarak su alın. Su aldıkça basıncın düştüğünü göreceksiniz. Basınç ideal seviyeye (1,5 bara) gelene kadar su almaya devam edin. Bu seviyeye geldiği zaman işlemi sonlandırın ve sorun düzelmezse resetleme işlemi yapın. Sorun devam ediyorsa eğer su basınç anahtarında sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Luna 5  F59 Arızası : Gaz modülasyon sorunu

Gaz valfi sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu arıza durumunda cihaz çalışma yapmayacaktır. Gaz valfi ya da elektronik kart sorunu olabilir. Bu nedenle de tespit ve çözüm adına servis yardımı almanız gerekmektedir.

 

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.