Baymak Eco 4 Arıza Kodları

Baymak Eco 4 Kombi ateşleme yapmıyor. Baymak Eco 4 Kombi sıcak su vermiyor. Baymak Eco 4 Kombi çalışmıyor arızalandı ise ekranında beliren arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Baymak Eco 4 Kombi arıza kodlarının sebepleri ve çözümü için varsa sizin yapabilecekleriniz aşağıda anlatıldığı gibidir.

E01 Arıza kodu : Başarısız Ateşleme

Baymak eco 4 kombilerde E01 Hata kodu başarısız ateşleme anlamına gelir. Kombiye yeteri kadar gaz gelmiyor olabilir. Dairenizde gaz olduğundan emin olunuz, ocağınızı açarak dairenizde gaz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kombinin ve daire gaz giriş vanasının açık olduğundan emin olunuz. Kontrollerden sonra kombiyi resetleyiniz. Resetleme sonrası arıza durumunda düzelme yok ise; Ateşleme elektrotlarında, Kombinin gaz valfi yada ana kartında sorun olabilir.  Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

E02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma

Kombi aşırı ısınma durumunda kendini emniyete almak için durdurur. Servis çağırmadan önce  kombiyi resetlemelisiniz. Düzelme olmadığı takdirde, resetleme işlemini bir kaç kez tekrarlayınız. Yine de arıza durumunda düzelme olmazsa eğer yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmaz. Bu durumda mutlaka uzman servis ekibinden yardım almalısınız. Sirkülasyon pompası sıkışmış/yanmış veya kalorifer sisteminde tıkanma meydana gelmiş olabilir. Sisteminiz eskiyse petek temizliği yaptırmanızı ayrıca tavsiye ederiz.

Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Petem Kombi Servisi
 0545 360 66 16

 

E03 Arıza Kodu : Baca Sistem Sorunu

Atık gaz baca sensörü hatasıdır. Kombiyi resetleyin düzelmez yahut çok sık arıza tekrarlarsa servis çağırınız. Baca fanı, kombi anakartı ya da fan prosestatında arıza vardır.

E04 Arıza Kodu : Kombi bacasında tıkanma yada yerinden çıkmış olabilir kontrol edin ve temizleyin.

F05 Arıza Kodu :  Kombi kalorifer çıkış sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur.  Kalorifer NTC sensöründe sorun olabilir, kablolarda kısa devre olabilir veya kopma olabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramanızı tavsiye ederiz.

F06 Arıza Kodu :  Sıcak su sensöründe sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihazınıza müdahale etmemelisiniz. Zaten yapabileceğiniz bir işlem ya da uygulama bulunmamaktadır. Sıcak su sensörü arızalı ise, sensör kablolarında kopukluk varsa, kısa devre durumu varsa ya da sensör boruları nem yapmış ise bu arıza durumu yaşanabilir. Arıza ancak yerinde görülerek tespit edilebilir ve gereken müdahale sağlanabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bursa’da kombi servis hizmeti vermekteyiz. Bizi arayabilir veya whatsApp hattımızdan ücretsiz teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Petem Kombi Servisi
 0545 360 66 16

E10 Arıza Kodu : Kombi su basıncı 1.0 barın altına düştüğünden dolayı arıza kodu yanar. Baymak Eco 4 kombilerde en sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında düşük olan su basıncı yükseltmeniz normal seviyeye getirmeniz gerekir. Kombinin altında bulunan doldurma musluğu ile su basıncını 1,5 bara kadar yükseltin. Su doldurma işlemi sonrası muhtemelen arıza düzelecektir. Su basma işlemi sonrasında arıza durumunda düzelme olmaz ise kombiyi resetleyiniz. Resetleme işlemi sonrasında da arıza düzelmezse kombi su basınç sondasında arıza olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

E25 Arıza Kodu : Sıklıkla karşımıza çıkan arızalardan biridir. Tesisat suyu içindeki sıcaklığın aşırı yükseldiğini belirtir. Önce tesisat vanaları daha sonrasında kalorifer vanaları kontrol edilmelidir. Vanaların kapalı olması halinde açık konuma çevirmek gerekir. Vanalar açık ise R konumlu düğmeye getirerek cihazı resetleyebilirsiniz. Resetleme sonrasında arıza yine devam ediyorsa eğer; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, tesisat tıkalı olabilir ya da kalorifer filtresi pislik ile tıkanmış olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

E35 Arıza Kodu : Alev oluşumunda sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda servis gelmeden önce R konumlu düğmeye basarak cihazı resetleyiniz. Resetleme sonucunda arızada düzelme durumu olmuyorsa eğer; iyonizasyon çubuğunda, anakartta ya da gaz grubunda sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

Bursa Kombi Servis Ara

E80 Arıza Kodu : Kombinizin ana kartı bozulmuş olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

E97 Arıza Kodu : Kombinize gelen elektrik voltajında dengesizlik olabilir. Kombinizi resetleyin. Bu problem çok sık yaşanıyorsa eğer kombi voltaj regülatörü takmanızda yarar vardır, kombinizin ana kartı  zarar görebilir.

E98, E99 Arıza Kodları :  Kombinizin ana kartında arıza olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırınız.

PETEM Bursa Kombi Servis 0545 360 66 16

İlgili aramalar : Bursa Baymak Kombi Arıza Kodları, Baymak eco4 Arıza Kodları, Baymak Arıza İşaretleri, Baymak Kombi Arıza Kodları, Baymak Kombi e01 arıza kodu, Baymak Kombi e02 arıza kodu, Baymak eco4 Kombi e03 arıza kodu, Baymak Eco4 Kombi e04 arıza kodu, Baymak Kombi e05 arıza kodu, Baymak Kombi e06 arıza kodu, Baymak Kombi e10 arıza kodu, Baymak Kombi e25 arıza kodu,  Baymak eco4 e01 arıza kodu, Baymak eco4 e02 arıza kodu, Baymak eco4 e03 arıza kodu, Baymak eco4 e04 arıza kodu, Baymak eco4 e05 arıza kodu, Baymak eco4 e06 arıza kodu, Baymak eco4 e10 arıza kodu, Bursa Baymak Eco4 Arıza, Baymak Arıza Bursa

“Baymak Eco 4 Arıza Kodları” için 2 yanıt

  1. Baymak Eco 4 kombim var petek sıcaklığını istenilen dereceye ayarladığımda devreye girerek 10-15 saniyede hemen istenilen sıcaklığın 5-7 derece üzerine sıcaklığı çıkarıyor ve o seviyeye ulaştıktan sonra tık diye ısıtmayı keserek 30’lu 35’li derecelere geri düşüyor. Ve tekrar devreye girmek için uzun bekliyor bazen de hiç girmiyor. iyi çalışmalar dilerim. şimdiden yarımınız için tekrar teşekkürler.

    1. Kalorifer tesisatiniz aşırı kirli görünüyor bu sebeple kombi pompası su sirkilasyonu yapmakta zorlanıyor. Uzun süre böyle devam ederse kombi pompası zarar görebilir ve ileride petekler çok zayıf ısıtmaya başlar. Bir an önce peteklerinizi uzman bir firmaya temizlettirmenizi tavsiye ederiz.( Bursa da petek temizliği hizmeti vermekteyiz )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.