Baymak Duo Tec Arıza Kodları ve Çözüm Yolları

Baymak Duo Tec kombiBaymak Duo Tec kombi ateşlemiyor. Baymak Duo Tec kombi sıcak su vermiyor. Baymak Duo Tec kombi çalışmıyor arızalandı ise ekranında beliren arıza kodlarının anlamları ve servis çağırmadan önce yapabilecekleriniz hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bursa’da Baymak kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Baykan kombi arızasının tamiri için hemen arayabilirsiniz.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Baymak Duo Tec Hata Kodları

Baymak Duo Tec E01 Hatası : Kombide başarısız ateşleme
Kombi kullanıcısı olarak öncelikle dairenize gelen gazı kontrol etmeniz gerekmektedir. Kontrol etmek için ocağınızı yakabilirsiniz. Dairenizde gaz var ise kombi gaz giriş vannasının açık olduğundan emin olmak için kontrol ediniz. Dairenize ve kombinize gazın geldiğinden eminseniz eğer kombiyi resetlemeniz gerekir. Reset uygulamasının ardından sorun yine de düzelmez ise yapabileceğiniz işlem yoktur. Duo tec kombide elektronik kart arızası, gaz grubu sorunu ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorunu olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Baymak Duo Tec E02 Hatası : Hatalı alev oluşumu
Bu sorunun birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle de gaz valfinin kapanmayarak ateşlemeye devam etmesi veya anakartta sorun olması gibi durumlarda yaşanır. İyonizasyon elektrodunda da sorun olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Baymak Duo Tec E03 Hatası : Aşırı Isınma Sorunu
Limit termostat sorunu olarak da bildiğimiz bir arıza durumudur. Bu durumda kombiniz kalorifer konumunda ise en az 2 peteğin açık olduğundan emin olun. Açık değilse mutlaka açın. Kombiniz yaz konumunda ise birkaç kez resetleme işlemi uygulayın. Sorun hala düzelmiyor ise işi uzmanına bırakın. Bu gibi durumlarda; kalorifer filtresi tıkalı, pompa sıkışmış, ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Baymak Duo Tec E05 Hatası : Baca sistemi problemi
Kombinin baca sisteminde problem olduğunu belirten hata kodudur. Kombinizin bacasının yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol ediniz. Baca bağlantısında bir sorun görünmüyorsa sizin yapabileceğiniz başka bir şey yoktur. Baca fanı, fan prosestatı veya anakart da sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Baymak Duo Tec E08 Hatası : Ateşleme arızası
Bu durumda yapabileceğiniz uygulama veya işlem bulunmaz. Teknik açıdan yardımları servisten almalısınız. Ateşleme sisteminde birçok parça yer almaktadır. Bu parçaların birinde ya da birkaçında sorun olabilmektedir. Net tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakmalısınız.

Baymak Duo Tec E09 Hatası : Gaz valfi arızası
Kombi gaz valfinde yahut anakartta sorun olabilir. Bu arıza durumunda kombiye müdahalede bulunmadan servis yardımı almanızı tavsiye ederiz

Baymak Duo Tec E12 Hatası : EEPROM hatası anlamına gelir.
Çözüm Yazılım sorunu demektir. Bu durumda direk olarak Baymak Yetkili Servisi ile görüşmeli yardım almalısınız.

Baymak Duo Tec E21 Hatası :  Elektronik kart sorunu
Sorunun çözülmesi için kartın tamir ya da değişim işlemini gerektirir. Servis yardımı alınız.

Baymak Duo Tec F13 Hatası : Reset kilitlenmesi
Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuzda ya da olması gerekenden fazla bastığınızda bu sorun karşınıza çıkar. Bu durumda Duo tec kombiye gelen elektrik beslemesini kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Sorun düzelmez ve yine devam eder ise mutlaka servis çağırınız.

Baymak Duo Tec F34 Hatası : Düşük besleme sorunu
Kombiye  gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Kombi bu durumda otomatik resetlenecektir. Bu durumda sorun bir süre beklemeniz sonrasında düzelebilir. Yine de bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka servis çağırınız. Bu sorunun düzelmediği durumlarda düşük voltaj sebebi ile genelde karşımıza anakart sorunu çıkmaktadır. Anakart düşük gelen voltaj sebebi ile yanmış veya hasar görmüş olabilir. Bu sorundan kurtulmak adına anakarta müdahale gerekir. Bu nedenle servis yardımı alınız. Anakarta yapılan müdahale sonrasında sorun çözümlenir fakat tekrar da edebilir. Sorunun bir kez daha yaşanılmaması ve müdahale edilen anakartın garantiye girmesi adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanmanızı öneririz.

Baymak Duo Tec F35 Hatası : Kalorifer suyu NTC hatası
Kombi Kalorifer sensöründe hata algıladığını belirten hata kodudur. Sorunun tek sebebi sesör arızası da olmayabilir. Bu gibi durumlarda sensör kablolarında; temas durumu, kısa devre veya kopma da olabilmektedir. Ayrıca borularda nemlenme olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Baymak Duo Tec F37 Hatası : Düşük su basıncı
Baymak Duo tec kombilerde sık karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalı yani cihaza su basmalısınız. ( Nasıl su basılacağının videosunu izlemek için tıklayınız ) Duotec model kombilerin basınç göstergesi sağ alttadır. Doldurma musluğu da basınç göstergesinin hemen yanında mavi renkte bir parçadır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir. Basıncı takip edin. Yükselmeler olur. 1.5 değerine gelince doldurma musluğunu sağa çevirerek mutlaka kapatın. Ekrandaki F37 Arızası silinecek yerine AP yazısı belirecektir. “R” konumlu reset düğmesine bir kez basarsanız sorun düzelecek ekranda derece belirerek cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam edecektir.

Baymak Duo Tec F39 Hatası : Dış hava sensör sorunu
Dış hava sensörü her kombide bulunmaz. Parçanın görevi ise dışarıdaki ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmaktır. Bazen kombilerde dış hava sensörü olmadan da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu durumda da muhtemel sebep elektrik ile alakalı olmaktadır. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Baymak Duo Tec F50 Hatası : Sıcak su boyler sensör hatası
Kullanıcı olarak hiçbir müdahalede bulunamazsınız. Yardımları da mutlaka Baymak Servisi’nden almalısınız.

Baymak Duo Tec F51 Hatası : PT1000 sensör sorunu demektir.
Servisi aramanızı tavsiye ederiz.

Baymak Duo Tec F52 Hatası : Kullanım suyu NTC hatası
Bu arıza durumda sıcak su alamazsınız ve sorun yaşarsınız. Sorunun tek sebebi sıcak su ntc si de olmayabilir. Bu gibi durumlarda sensör kablolarında; temas durumu, kısa devre veya kopma da olabilmektedir. Ayrıca borularda nemlenme olabilmektedir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için bizi arayabilir, servis talebinde bulunabilirsiniz.

Baymak Duo Tec F53 Hatası : Termal sigorta kapalı
Bu durumda yapılması gereken şey kullanıcı olarak Baymak kombi servisini aramaktır. Cihaza müdahale etmeye kalkışmayın.