Baykan Yıldız Kombi Kullanım Kılavuzu

Baykan yıldız Kombi Kullanım Paneli

A – OFF/RESET düğmesi ve YAZ – KIŞ fonksiyonları ile BACA TEMİZLEME fonksiyonu
B – Kullanım suyu sıcaklık ayar düğmesi
C – Kalorifer devresi sıcaklığı ayar düğmesi
D – MANOMETRE (basınç göstergesi)

1 – Güç Led’i
2 – Kombide yanma olduğunu gösteren Led
3-4-5-6-7-8 – Sabit Led’ler, ısıtma tesisatı sıcaklığını bildirir. Eğer herhangi bir led yanıp sönüyorsa oluşan bir arızayı işaret ederler.

KOMBİNİN İLK KEZ YAKILMASI : “A” ile işaretlenen selektörü çevirerek kombinin YAZ veya KIŞ modunda çalışması sağlanır. Eğer KIŞ fonksiyonu seçilir ise ısınmaya ya da sıcak kullanma suyuna her ihtiyaç duyulduğunda brülör otomatik olarak yanacaktır. Eğer YAZ fonksiyonu seçilir ise brülör sadece sıcak kullanma suyu talep edildiğinde yanacaktır.
“A” harfi ile işaretli selektörü çevirerek kombiyi YAZ moduna getiriniz.
Sıcak su musluğunu açınız, bu noktada kombi yanma moduna geçer, eğer her şey doğru bir şekilde gerçekleşir ise 2 numaralı LED yanacaktır, bu alev var demektir, eğer brülörün yanması gerçekleşmez ise 8 numaralı LED yanıp sönecektir, bu yanmanın gerçekleşmediğine işarettir. Kombiyi bu durumdan kurtarmak için ve yakma döngüsünü tekrar etmek için “A” selektörünü bir anlığına OFF/R RESET pozisyonuna getirin ve tekrar YAZ fonksiyonu üzerine getirin.
Dikkat: Kombi bloke durumunu işaret etmeden önce otomatik olarak yanma döngüsünü üç kez kendisi tekrar eder.

KULLANIM SUYU SICAKLIĞININ AYARLANMASI : Kullanım suyunun sıcaklığını seçebilmek için “B” ile işaretli düğmeyi dereceyi artırmak için saat yönünde dereceyi düşürmek için saat yönüne aksi istikamette çevirin, yapılan ayarlama gerek yaz, gerekse kış modunda çalışırken geçerliliğini koruyacaktır.

KALORİFER TESİSATINDAKİ SUYUN SICAKLIĞININ AYARLANMASI : Kalorifer suyunun sıcaklığının ayarlanması için “C” ile işaret düğme dereceyi artırmak için saat yönünde, dereceyi düşürmek için saat yönüne aksi istikamette çevrilir, ısıtma tesisatındaki suyun o anki sıcaklığı 3-4-5-6-7-8 nolu ledlerin sıra ile yanmasından anlaşılır. Gerçekleştirilen ayarlama sadece kış modunda çalışırken geçerli olacaktır.

Bursa’da Baykan kombi arızalarının tamiri için hızlı, hesaplı ve güvenilir servis PETEM‘i tercih edebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz arızanın nedenini tespit ederek bir an önce çözüme kavuşturacaklardır.

PETEM Kombi Servisi
0545 360 66 16
0224 361 63 68

kombi servis garantisi

Güvenilir, Tecrübeli Servis
Çalışanlarımız gerekli teknik bilgiye sahip olduğu gibi genel nezaket ve müşteri ziyaret kuralları konusunda da bilinçlidir.

Garantili Servis
Yapılan işçilik ve değiştirilen parçalar tarafımızdan 1 yıl garantilidir. Bu sayede müşteri mağduriyeti yaşanmaz.

Randevulu Servis
İstediğiniz gün ve saatte servis vererek kombinizin bakımını veya tamirini gerçekleştirebiliriz.

Her zaman Ulaşılabilir ve  Danışılabilir Servis
Servis hizmeti vermekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz cihazlarınızla ilgili kullanım veya öğrenmek istediğiniz bilgilerle ilgili sorularınızı da memnuniyetle yanıtlıyoruz. Arayabilir veya WhatsApp hattımızdan danışabilirsiniz.

Baykan Yıldız Kombi Arıza ve Çözümleri

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer, Tasarruf Etmenin Yolları

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Ne zaman Yapılır?

Petek Arası Toz Temizliği

Sohbet Başlat
WhatsApp Üzerinden Servis Çağır
PETEM Servis WhatsApp
💬Bursa'nın tüm semtlerine hizmet vermekteyiz. Hızlı, Hesaplı ve Garantili servis hizmetleri için bizi arayabilir veya mesaj yazabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara